Prezervatyvai – kaip tinkamai naudoti?

Populiariausia apsauga nuo neplanuoto nėštumo ar lytiškai plintančių ligų – prezervatyvai. Šiais laikais juos paprasta įsigyti net ir internetu – Lietuvoje veikia bent kelios patikimos tokio tipo elektroninės parduotuvės. Tik ar tikrai visi žinome, į ką reikia atkreipti dėmesį prieš naudojant šią kontraceptinę priemonę? Pateikiame keletą patarimų tik dėl jūsų pačių saugumo.

Visų pirma, kiekvienas prezervatyvas turi galiojimo laiką. Jis parašytas ant vieneto pakelio. Dažniausiai gamintojas nurodo apie 5-7 metus jų galiojimo laiką. Optimalu laikyti tamsesnėje, sausoje ir 5 – 25 temperatūros vietoje. Laikant netinkamomis sąlygomis, šis terminas gali trumpėti. Taip pat nepatartina ilgai nešioti vietose, kur nuolat trinasi šis daiktas, pvz. kišenėse, piniginėse. Tokiu būdu net nepastebint jis gali būti pažeistas ir padidėja tikimybė plyšti.

Dažnai poros galvoja, kad sekso žaidimus galima tik užbaigti naudojant šio tipo kontracepciją. Tačiau yra kelios priežastys, dėl ko būtina visais atvejais prezervatyvą užsidėti prieš lytinį aktą. Pirma, net ir sekso metu iš vyro mažais kiekiais gali išsilieti sperma. Todėl yra tikimybė, kad moteris gali būti apvaisinta net ir neįvykus galutinei vyro ejakuliacijai arba jei tuo metu jau buvo užmautas prezervatyvas. Antra, pradėjus lytinį aktą tikrai nesinori sustoti ir stalčiuje ar kišenėse ieškoti kontraceptinių priemonių lytinio akto pabaigai.

Jei abejojate dėl žinių, kaip taisyklingai užmauti prezervatyvą, kiekvienoje didesnėje pakuotėje arba siuntoje, jei perkat internetu, pateikiama instrukcija. Visų gamintojų ji pateikiama vienoda, todėl visiškai nesvarbu, ar pirksite Durex, ar kitos firmos produkciją. Taip pat nesudėtinga rasti mokomuosius vaizdo įrašus ar straipsnius internete.

Gali pasitaikyti ir taip, kad sekso metu jis gali plyšti ar nusmukti. Tokioje situacijoje nebandykite dėti to paties, o imkite naują. Dėl to pravartu šalia savęs turėti ne vieną, o bent keletą prezervatyvų. Itin apsimoka pirkti, kai būna paskelbta akcija arba iškart didesnius kiekius, nes taip bus pigiau. Jei pageidaujate konfidencialumo ir vengiate viešumo, rinkitės prezervatyvus elektroninėse parduotuvėse. Gausite paprastą siuntą ir niekas net iš namiškių neįtars, kad toje dėžutėje prezervatyvai.