Kokią apsaugos kamerą pasirinkti?

WIFI apsaugos kameros

Nuspręsti, kaip apsaugoti savo turtą yra sudėtingas, tačiau labai svarbus klausimas. Skirtingų apsaugos sistemų pasirinkimas yra milžiniškas, o jų visų paskirtys skirtingos. Universaliausias sprendimas namų, garažo ar sodybos apsaugai yra apsaugos kamera. Tačiau kokią kamerą rinktis norint užtikrinti geriausią apsaugą?

Vidaus patalpų apsaugai – WIFI apsaugos kamera

Esant nedideliems atstumams, siekiant apsaugoti vidaus patalpas paprasčiausias sprendimas yra diegti WIFI apsaugos kameras. Jų diegimas yra labai paprastas ir nereikalauja daug pastangų. Vienos wifi apsaugos kameros pajungimui užteką ją pajungti į elektros tinklą ir per programėlę telefone prijungti ją prie WIFI tinklo ir kamera veiks.

Visą kameros nufilmuotą ir tiesioginį vaizdą visuomet galima stebėti per telefone įdiegtą programėlę. Didžioji dalis WIFI stebėjimo kamerų gali veikti ir kaip signalizacija. Kamerai užfiksavus žmogaus judėjimą nustatytoje zonoje ji išsiunčia pranešimą į kameros savininko telefoną, tad įsilaužėlius galima pastebėti iš anksto ir sutrukdyti jiems veikti.

Žinoma, WIFI kameras geriausia diegti tik tuo atveju jei atstumas nuo interneto maršrutizatoriaus nėra didelis, priešingu atveju kamera gali nebeveikti.

Lauko objektams laidinė IP apsaugos kamera

Siekiant užtikrinti didžiausią saugumą lauko teritorijoje geriausia rinktis laidinę apsaugos kamerą. Jos veikimas ne tik daug stabilesnis nei WIFI kamerų modelių, bet ir jų kokybė dažniausiai ženkliai geresnė, mat laido pagalba galima perduoti didesnius duomenų srautus greičiau. Laidinės apsaugos kameros pajungimas tai pat nereikalauja daug darbo.

Dažniausiai laidinės IP kameros pajungimui užtenka vieno internetinio kabelio per kurį apsaugos kamera gauna signalą ir elektros energiją. Renkantis lauko stebėjimo kamerą svarbu atkreipti dėmesį ir į naktinio matymo atstumą. Dauguma lauko kamerų naktį mato infra raudonųjų LED lempučių pagalbą, kurios leidžią matyti vaizdą net ir visiškoje tamsoje.

Žmogaus akiai ši skleidžiama šviesa yra nematoma, tad ryškių šviesų saugojamoje teritorijoje tikrai nematysite. Namų apsaugau patartina rinktis 20-40m atstumu matančias kameras. Tai užtikrins gerą vaizdo kokybę net ir visiškoje tamsoje.

Apsaugos kamera didelėm teritorijom

Norint vykdyti didelių plotų stebėjimą tai pat geriausia rinktis laidinę kamerą. Tiesa, čia jau svarbiausia atsižvelgti į kameros galingumą. Pagrindinės charakteristikos renkantis kamerą didelių plotų stebėjimui yra: raiška, galimybė priartinti vaizdą ir naktinis matymas. Stebint didelius laukus ar angarus reikia rinktis bent jau 5 MP apsaugos kamerą.

Tai suteiks pakankamai aukštą detalumą siekiant matyti žmogaus veido bruožus, aprangą ir t.t. Vaizdo kokybę dideliame plote tai pat padės pagerinti kameros priartinimo funkcija (ZOOM). Patartina rinktis 5-36 kartus galinčias priartinti kameras. Toks galingas priartinimas leis matyti automobilio numerius dienos metu net iki kelių šimtų metrų atstumu.

Tai pat, montuojant kamerą didelių plotų stebėjimui labai svarbu pasirinkti pakankamai galingą naktinį matymą, kitų atveju, kamera, kuri priartina 22 kartus gali nieko nematyti nakties metu, mat jos naktinis matymas yra per silpnas tokiam priartinimo atstumui. Atkreipkite dėmesį ir niekada nesirinkite galingos kameros su priartinimo funkcija, kuri veikia WIFI ryšio pagalba.

Tokios kameros reikalauja didelės interneto spartos ir WIFI srauto joms gali ir nebe pakakti. Kaip matote, įsidiegti apsaugos kamerą tikrai nėra sudėtinga, tačiau labai svarbu atsižvelgti į tai, kur stebėjimo kamerą bus montuojama. Žinoma, jei kyla kažkokių papildomų klausimų dėl apsaugos sistemos diegimo ar pasirinkimo, geriausia yra kreiptis į specialistą prekiaujantį tokiais apsaugos sprendimais. Taip sutaupysite laiko ir pinigų.