Verslo valdymo sistema mažoms įmonėms

Vyrauja nuomonė, kad verslo valdymo sistemos yra skirtos tik didelėms arba vidutinio dydžio įmonėms. Taip pat dauguma mažų įmonių atstovų mano, kad valdymo sistemos diegimas yra labai brangus sprendimas verslui, kuriam reikia turėti daug kompetencijų.

Iš tikrųjų, jeigu įmonė turi nors 5 darbuotojus, jai reikia taikyti e-verslo sprendimus, kurie padės įmonei efektyviau valdyti visus verslo valdymo procesus. Šiame straipsnyje aptarsime aspektus, kurie parodys, kad verslo valdymo sistema puikiai tinka ir mažoms įmonėms.

Verslo valdymo sistemos diegimas

Verslo valdymo sistemą galima palyginti su internetiniu produktu, kuriam nereikia papildomo diegimo. Šiam produktui yra būtina tik prieigą prie interneto bei įrenginys (kompiuteris, planšetinis kompiuteris, išmanusis telefonas arba net namų televizorius su Smart TV funkcija). 

Kalbant apie dideles įmones, reikia pabrėžti, kad jos dažniausiai diegia brangius bei sudėtingus procesus, verslo valdymo sistemas, bet dažniausiai jos yra pritaikytos prie pasaulinių standartų. Tai reiškia, kad įmonei tenka keisti bei taikyti savo verslo procesus pagal turimą verslo valdymo sistemą, bet ne atvirkščiai.

Verslo valdymo sistemos mažoms įmonėms

Mažoms įmonėms geriausia yra įdiegti tokias verslo valdymo sistemas, kurios yra nemokamos arba jų kaina yra gana maža. Pagrinde jos yra skirtos mažoms ir vidutinėms įmonėms. Tokios atviro kodo valdymo sistemos yra labai populiarios, jomis naudojasi šimtai žmonių. 

Reikėtų atsižvelgti į vieną niuansą, tai yra pritaikomumas bei lankstumas. Prie šių darbų turėtų padirbėti profesionalus IT programuotojas, kuris sugebės pritaikyti verslo valdymo sistemą prie mažos įmonės verslo procesų.

VVS palyginimas su Excel

Excel – tai populiari programa, kurią įmonės naudoja verslo procesams aprašyti, atlikti analizę ir panašiai. Pritaikomumas šios programos yra labai platus. Vienintelis minusas yra tas, kad kai atsiranda poreikis surasti senesnę nei 1 metų informaciją, tai padaryti yra tikrai labai sunku. 

Kitas aspektas, kuris sukelia nepatogumų yra tai, kad Excelio failus reikia saugoti debesyje, kad tie nepradingtų jeigu su kompiuteriu kažkas atsitiks. Tai gali paveikti taip pat duomenų saugumą. 

Naudojantis verslo valdymo sistema, galima būti užtikrintam, kad duomenis yra saugūs, jie yra nuolat analizuojami bei paruošti naudojimui. Pliusas tame, kad analizuojant duomenis, galima lengvai rasti problemą ir ją pašalinti.

VVS atsiperkamumas

Tokio pobūdžio verslo sprendimai yra sukurti tam, kad suteiktų galimybę darbuotojams atlikti savo darbą greičiau ir efektyviau. Tas laikas, kurį darbuotojai leidžia darbui su verslo valdymo sistemą atsiperka kur kas greičiau, palyginus su Excel naudojimu arba net su užrašų knygele. Taip pat verslo valdymo sistema pagerina darbuotojų komunikaciją net mažose įmonėse bei suteikia konkurencinį pranašumą prieš kitas įmones.

Apibendrinant
Straipsnyje aptarėme aspektus, kurie parodo, kad verslo valdymo sistemos naudojimas gali būti naudingas ne tik stambioms, bet ir mažoms įmonėms. Tai nereikalauja ypatingų žinių, sudėtingo diegimo, o taip pat yra greitas bei efektyvus būdas, kuris leidžia optimizuoti visus verslo procesus įmonėje