Kodėl yra reikalaujamas paskolos užstatas?

Neretai paskolą imantys žmonės susiduria su tam tikromis problemomis, kurių metu paskolos teikėjas pateikia jiems tam tikrus reikalavimus. Verta pabrėžti, jog kiekvieno kliento situacija yra skirtinga, o tai reiškia, jog ir galimybės skolintis ne visiems yra vienodos. Kas liečia išskirtinius reikalavimus, tai dažniausiai pasitaikantys yra – užstatas arba laiduotojas. Kas lemia šių reikalavimų atsiradimą?

Kiekvienas žmogus skolinasi skirtingą sumą, todėl faktas, jog kiekvieno galimybės turi būti pakankamos finansinių įsipareigojimų vykdymui. Tai reiškia, jog jeigu asmens kredito reitingas yra itin žemas, tai jis priklauso rizikingų asmenų grupei. Būtent todėl yra keliami papildomi kreditorių reikalavimai, jog jie jaustųsi šiek tiek saugesni paskolindami pinigus jums. Jeigu jūsų pajamos nėra itin didelės, tai faktas, jog padidėja rizika, kad negrąžinsite skolos laiku.

Verta paminėti, jog paskola su užstatu dažniausiai yra suteikiama klientui norint gauti itin didelę pinigų sumą. Tai dažniausia yra viena svarbiausių priežasčių, kodėl kreditoriams reikia kažkokio saugumo garanto. Mažesnes sumas grąžinti yra kur kas lengviau, tačiau su stambiomis reikia elgtis kiek atsakingiau ir aišku – labiau pasveriant visas detales.

Kiekvienas žmogus turi žinoti, jog užstatas bus reikalaujamas tokiu atveju, jeigu jo finansinės padėtis bus gana įtempta. Tai reiškia, jog jeigu jūsų pajamos vos pakankamos kitiems įsipareigojimams vykdyti, tai savaime suprantama, jog apskritai kreditas jums nebus suteiktas. Jeigu suma yra kiek didesnė ir kredito įmokoms padengti užtektų lygiai jūsų gaunamų pajamų, tai neabejotinai atsiranda didesnė tikimybė, jog bus reikalaujamas turto įkeitimas. Tam kad užstato nebūtų reikalaujama, jums reikia gauti itin dideles pajamas ir turėti mažas kasdienes išlaidas.

Taip pat svarbu žinoti, jog jeigu jūs 40 procentų pajamų skiriate įvairioms kredito įmokoms padengti, tai nauja paskola jums nebegali būti suteikta. Kodėl? Tai prieštarautų kliento mokumo įvertinimo nuostatoms, nes kiekvienas kredito teikėjas yra įsipareigojęs tinkamai apžvelgti kiekvieno asmens galimybes.

Jeigu anksčiau turėjote problemų su skolų grąžinimu ar kitų paslaugų apmokėjimu, tai ko gero ši informacija matysis jūsų kredito istorijoje. Ką turime galvoje? Tokiu atveju, net ir su užstatu paskola vargiai jums bus suteikiama, nes paprasčiausiai paskolų teikėjai nenori turėti reikalų su itin rizikingais asmenimis, kurie anksčiau nesugebėjo vykdyti savo įsipareigojimų, tad jūs būtumėte vieni iš tų, kuriems paskolos nebūtų teikiamos siekiant išvengti galimų problemų.