Šokiai – tai įvairiapusė nauda

Šokiai – tai įvairiapusė nauda

Šokiai (ne, ne tie, kuriuos su nostalgija prisimename iš mokyklos laikų) pastaruoju metu – viena iš populiariausių sporto šakų ir mėgstamiausių laisvalaikio leidimo būdų. Dėl kokios naudos pastarieji tokie popoliarūs? Galbūt atrasite ir faktų, apie kuriuos iki šiol nežinojote. 

Galimybė suformuoti norimas kūno linijas.

Šokis reikalauja nemažai ištvermės ir prakaito (tai priklauso nuo šokio stiliaus, trukmės ir

intensyvumo). Atlikdami toli gražu ne monotoniškus judesius, jūs galite sudeginti ne ką

mažiau kalorijų nei nuobodžiai minant treniruoklį. Aišku, jei šokama turint konkretų tikslą

sulieknėti, neužteks valandos per savaitę – būtinas intensyvesnis grafikas. Tokiu atveju taip pat rekomenduojama derinti šokį su kitomis sportinės veiklos rūšimis.

Įtaka išvaizdai

Turime galvoje ne vien lieknesnę figūrą, bet ir taisyklingesnę bei dailesnę laikyseną – tai itin puošia moterį! Šokiai taip pat yra stebėtinas geros nuotaikos užtaisas: juk nuoširdi šypsena neretai traukia akį labiau nei…priaugintos blakstienos!

Reali nauda sveikatai

Tyrimais įrodyta, jog šokis mažina tikimybę susirgti širdies bei kraujagyslių ligomis. Esame  priversti išmokti taisyklingai kvėpuoti. Taip pat itin naudinga, kai treniruojami raumenys. 

Padidėja žmogaus ištvermingumas.

Būtina atskirai paminėti ir šokio įtaką psichinei mūsų sveikatai. Kaip ir minėjome, šokant  nepastebimai pagerėja mūsų nuotaika, o tai daro teigiamą poveikį sergantiems įvairiausiomis

ligomis (net ir visus mus bauginančiais onkologiniais susirgimais). Aišku, visi ligos simptomai

vien dėl judesio stebuklingai neišnyks, tačiau bus nuvytos negatyvios mintys, atsiras jėgų kibti į tolimesnį gydymą.

Proga pabūti pačiu savimi

Kukli sekretorė šokių aikštelėje gali tapti siautulinga vilioke! Kai kurie žmonės sugeba taip įsijausti į muziką ir šokio žingsnelius, jog pamiršta visus suvaržymus ir gyvena tik ta akimirka.

Socializacijos galimybė

Turbūt ne kartą per filmus esate matę, kaip viltį praradę vienišiai ateina į pagyvenusiems žmonėms skirtus šokius, tikėdamiesi surasti savo antrąją puselę. Ir tai visiškai realu ne tik vyresniems, bet ir jaunimui – šokis suartina. Galbūt rasite ne meilės objektą, bet puikų partnerį diskusijoms.