Kas yra įtempiamos lubos?

Įtempiamos lubos, sumontuojamos name, bute ar biure, tiesiogine prasme pakeičia kambarį. Suteikia idealiai lygų paviršių, paslepia pagrindinių lubų trūkumus. Medžiaga yra patvari, patikima ir patvari. Jo montavimas trunka ne ilgiau kaip tris valandas ir nereikia atlikti sudėtingų parengiamųjų darbų.

Medžiagines lubas iš lubumenas.com galite peržiūrėti čia ->

Įvairios tekstūros ir spalvos leidžia įkūnyti pačias drąsiausias dizaino idėjas. Šiandien klientai turi prieigą prie įvairių jų tipo ir dizaino dizainų.

Tačiau kaip išsirinkti tinkamas įtempiamas lubas, kurios puikiai derėtų prie bendro interjero ir visiškai atitiktų deklaruojamas charakteristikas? Į kokius kriterijus svarbu atsižvelgti ir į kokius parametrus atkreipti dėmesį? Norėdami atsakyti į šį klausimą, pirmiausia turite suprasti drobių tipus. Pasirinkite drobę pagal kambario ypatybes, asmeninius pageidavimus ir finansines galimybes.

Įtempiamų lubų gamybai naudojamos dviejų tipų medžiagos

 

  • polivinilchlorido plėvelė 0,15-0,35 mm storio (PVC);
  • poliuretanu impregnuotas poliesterio audinys 0,25 mm storio.

Šios medžiagos skiriasi ne tik savo savybėmis ir išvaizda, bet ir montavimo būdais. Taigi, PVC lakštas prieš montavimą pašildomas iki 70 laipsnių, dėl to plėvelė didėja ir išsitempia. Šioje būsenoje jis pritvirtinamas prie rėmo, kur atvėsta ir įgauna galutinę formą. Audinio tinkleliui šildyti nereikia. Tokios lubos tiesiog pritvirtinamos ant bagetės.

PVC plėvelė yra daug populiaresnė nei audinys

Jei išsamiau apsvarstysime medžiagas įtempiamoms luboms, verta paminėti, kad PVC plėvelė yra daug populiaresnė nei audinys. Tai paaiškinama medžiagos savybėmis ir pranašumais:

 

  • atsparumas vandeniui: plėvelinės lubos nebijo vandens, todėl tinka montuoti vonioje arba virtuvėje. Net jei nutekėtų iš viršaus, plėvelė sulaikys visą vandenį. Tada ją galima kruopščiai surinkti, o pačią drobę atkurti kreipiantis pagalbos į profesionalus;
  • ekologiškumas: normaliomis eksploatavimo sąlygomis medžiaga neišskiria kenksmingų ir pavojingų medžiagų;
  • ekonomiškumas: PVC plėvelė kainuos mažiau nei medžiaginės lubos;
  • įvairių tekstūrų ir spalvų: drobė gali būti lygi arba reljefinė, pagaminta imitacijos pavidalu įvairioms dangoms, skirtingo tankio ir storio.

PVC lubų trūkumai apima siūlių buvimą. Gamintojai siūlo standartinio pločio drobę – nuo 1,5 iki 3 m. To visiškai pakanka mažų patalpų apdailai. Bet jei tai didesnės patalpos lubos, gali kilti problemų. Vienu plėvelės pjūviu viso paviršiaus suveržti nepavyks, todėl šiuo atveju negalima apsieiti be siūlių.

Dėl to, kad drobės kraštai yra tvirtai sujungti vienas su kitu, sankryža nebus labai pastebima. Jei nuspręsite montuoti PVC įtempiamas lubas, atkreipkite dėmesį, kad jas gali lengvai sugadinti bet koks aštrus daiktas. Valymo ir remonto darbai turi būti atliekami labai atsargiai. Be to, plėvelės juosta neturėtų būti veikiama žemos temperatūros.

Medžiaginės įtempiamos lubos – tai polimerais impregnuotas susipynusių siūlų audinys

 Pagrindinis medžiagos pranašumas yra didelis stiprumas, dėl kurio mažai tikėtina, kad bus galima netyčia sugadinti drobę. Be to, tarp siūlų yra poros, leidžiančios audiniui „kvėpuoti“.

Bet tos pačios poros ant lubų leis vandeniui praeiti pro nutekėjimą iš viršaus. Jei reikia, audinio drobė gali būti nudažyta, pasirenkant konkrečiam interjerui tinkamą dizainą.

Medžiaginių įtempiamų lubų trūkumai:

 

  • dėl didelio svorio ilgainiui drobė gali nusmukti;
  • tokią dangą prižiūrėti yra sunkiau nei PVC plėvelę;
  • medžiaginės įtempiamos lubos neįrengiamos virtuvėje ir tose patalpose, kur jas gali paveikti riebalai, suodžiai ir drėgmė;
  • tokių lubų kaina yra didesnė nei plėvelės lakštų, tačiau išlaidas visiškai pateisina estetinis patrauklumas.

Paprastai gyvenamųjų kambarių ir miegamųjų apdailai pasirenkamos medžiaginės lubos.

PVC įtempiamos lubos gali būti matinės, blizgios arba satininės

Blizgus drobė leidžia vizualiai padidinti erdvę. Tokių paviršių atspindėjimas yra apie 95%, todėl jis naudojamas kaip šiek tiek prislopintas veidrodis.

Tai geriausias sprendimas mažoms erdvėms, blizgesys puikiai tiks minimalistiniame interjere ar aukštųjų technologijų patalpoje. Tačiau prieš montuojant reikia atsižvelgti į tai, kad lubose atsispindės televizoriaus ekrano, gatvių apšvietimo ir pro šalį važiuojančių automobilių priekiniai žibintai.

Matinės lubos savo struktūra panašios į nepriekaištingai atliktą tinką. Jie labiau tinka erdviems ir gerai apšviestiems kambariams. Matinių įtempiamų lubų diskretiška elegancija puikiai dera su klasikiniu interjeru, tinku, kolonomis, antikvariniais baldais. Ypač elegantiškai ir elegantiškai atrodo baltos arba diskretiškų lovos atspalvių drobės.

Satino įtempiamos lubos sujungia matinio ir blizgaus privalumus. Drobė šiek tiek blizga, bet nešviečia ir neatspindi šviesos. Tai gana brangi medžiaga, tačiau jei norite sukurti ramybės ir komforto atmosferą kambaryje, geriau pasirinkti satiną.

Šaltinis: https://lubumenas.com