Viskas apie automobilių variklius

Jeigu norite, kad Jūsų transporto priemonė visada važiuotų sklandžiai – pirmiausia reikia pasirūpinti varikliu, kuris yra jos energijos šaltinis bei esmė. Žinoma, kad net ir rūpinantis kartais variklių remontas yra neišvengiamas. Juk tai yra dalis, kuri nuolatos dėvisi. 

Tiesa, skyrus laiko diagnostikai galite būti ramus, kad gedimai bus reti, o jeigu ir bus – juos sutvarkyti bus galima be jokio vargo. Tik pirmiausia reikia rasti gerus meistrus.

 

Automobilio variklio pasirinkimas

Variklių remontas padeda ne visada kartais. Kartais tenka senus keisti naujais. Juk kad ir kiek dėmesio bei priežiūros jiems bus skirta – jie dėvisi. Žinoma, susidėvėjimo laiko tarpas priklauso ir nuo to – kaip vairuotojas eksploatuoja mašiną, tačiau net ir vairuojant labai palankiai automobiliui, deja, varikliai genda ir juos galiausiai tenka keisti.

Renkantis variklį visada yra geriausia tartis su specialistais, kurie gali atsakyti į visus Jums rūpimus klausimus. Rodikliai, kurie dažniausiai vertinami, yra:

 • Pagal tai, kurioje vietoje dažniausiai mašina yra naudojama. Dažniausiai miestų gyventojams, kurie dažniausiai važinėja labai trumpus atstumus, yra siūlomi vienoki, o tiems, kurie dažniausiai važiuoja kur kas ilgesnius atstumus – siūlomi kitokie. Natūralu, kad patys žmonės be patirties, kurie nedirba su automobiliais, dažniausiai nežino kurie yra geriausi. Štai dėl to renkantis – būtina tartis su autoservisų darbuotojais.

 • Variklio klasifikavimas yra neatsiejamas nuo kelių esminių rodiklių, kurie lemia – ar jis atitinka Jūsų automobilio poreikius.

 1. arklio galias (AG);

 2. litražą (darbinį variklio tūrį);

 3. cilindrų skaičių.

Šie rodikliai kinta, tad renkantis būtina kuo detaliau įvertinti smulkmenas.

 • Daugiau dėmesio siūlome skirti ir gamintojui. Kai kurie prekiniai vardai yra vertinami labiau nei kiti. Internete galima rasti kitų žmonių komentarus apie vieną arba kitą įmonę ir susidaryti nuomonę apie rezultatą. 

Dažniausi variklio gedimai

Visgi, kad ir kokios geros dalys bus, deja, variklio remontas gali būti reikalingas anksčiau arba vėliau. Žinoma, kuo daugiau dėmesio bus skiriama – tuo ramesnis galite būti, kad gedimai, jeigu jie ir bus, bus maži bei greitai sutvarkomi.

“Simptomai”, kurie išduoda, kad galimai reikalingas variklio remontas, yra:

 • Labai dažnai su gedimais atsiranda ir didesnės tepalo sąnaudos.

 • Taip pat gali kisti ir variklio temperatūros svyravimai.

 • Gana dažnai tepalo lygis visada yra mažas, o slėgis – dar mažesnis.

 • Atsiradęs skardus garsas – signalizuoja apie problemas.

 • Garsas gali atrodyti “metalinis”.

 • Tepalas gali lašėti per tarpines.

 • Dažnai mažėja aušinimo skystis.

 • Netolygus variklio darbas.

 • Prastai mašina kuriasi, kai lauke yra šalta.

 • Ir kiti panašūs rodikliai.

Gedimai gali būti įvairūs, tad kai matote, kad kuris nors signalas yra – svarbiausia nebandyti visko sutvarkyti patiems, nes taip galima padaryti dar daugiau problemų. Visada geriausia darbus palikti tiems, kurie juos išmano geriausiai.

Kas juos tvarko?

Variklių remontas turi būti paliekamas meistrams, kurie darbus atlieka legaliai ir net teigia garantijas viskam. Tai leis būti ramiu, kad viskas bus atlikta ne tik tiksliai, tačiau ir greitai. Galiausiai, kad gedimai, kad ir kokie jie yra, paprasčiausiai nebepasikartos.

Geri meistrai ne tik padės sutvarkyti problema kai jos yra, tačiau taip pat ir paaiškins kaip reikia tinkamai rūpintis auto varikliu, kad gedimai būtų kuo retesni. Esame tikri, kad kuo daugiau dėmesio tam skirsite – tuo ramesnis galite būti, kad variklis veiks visada, kai reikia kažkur važiuoti.