Paskolos: 4 patarimai, kurie atsipirks su kaupu

Pasinaudodami paskolų ekspertų pateikiamais naudingais finansiniais patarimais, galėsite lengviau pasirinkti tinkamą paskolą, kuri efektyviau pagelbėtų dabartinėje jūsų padėtyje.

 

1. Išanalizuokite dabartinę rinką

Susidomėjote reklamoje matytu kredito bendrovės ar komercinio banko paskolos pasiūlymu? Manote, kad tai gali jums pagelbėti reikšmingai sutaupant? Tačiau reklamose jūsų matyti pasiūlymai nėra vieninteliai, kuriais jūs galite pasinaudoti. Juolab, kad paskoloms taikomos palūkanos dar nėra vienintelis svarbus veiksnys, į kurį jums vertėtų atsižvelgti ieškant paskolos internetu.

Atsižvelgdami į savo pagrindinius finansinius tikslus, turėtumėte atlikti paiešką ir išanalizuoti dabartinę finansinių paslaugų rinką. Privalote žinoti tiek Lietuvoje veikiančių komercinių bankų, tiek ir kredito bendrovių taikomas sąlygas. Ir nors kreditoriai kiekvienam vartotojui pateikia skirtingomis sąlygomis pasižyminčius pasiūlymus, taikomas sąlygas jūs taip pat galite sužinoti nepablogindami savo asmeninio kredito reitingo.

Turbūt jau esate girdėję, kad šiandien dėl paskolos kreipiantis į daugiau nei vienus kreditorius, neigiamai paveikiama asmeninė kredito istorija. Tai reiškia, kad jei jūs paskolos paraiškas vienu metu užpildysite daugiau nei vienų kreditorių tinklalapiuose, sumažinsite savo kredito reitingą. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad be žalos kredito reitingui negalite sužinoti, ką jums galėtų pasiūlyti kreditoriai.

Įvertinę jų taikomas paskolų sąlygas ir bendrąją tvarką, jūs taip pat interneto pagalba galite sužinoti, koks yra jūsų asmeninis kredito reitingas ir kokia yra jūsų kredito istorija. Turėdami tokius finansinius duomenis, jūs galite susisiekti su jus dominančiais kreditoriais ir susitarti dėl asmeninės konsultacijos. Jos metu jūs galėtumėte preliminariai išsiaiškinti, kokio dydžio paskolos internetu būtų galima tikėtis vartotojui, kuris pasižymi atitinkamais jūsų turimais finansiniais duomenimis.

2. Palyginkite taikomus mokesčius

Metinė palūkanų norma (MPN) ir bendra vartojimo kredito kainos metinė norma (BVKKMN) gali jums parodyti, kiek procentų palūkanų jums teks sumokėti per metų laikotarpį nuo jums suteiktos paskolos ir kokia bus bendra su suteikta paskola susijusių išlaidų suma. Kuo palūkanos yra žemesnės, tuo tai palankiau atsispindės bendroms su paskola susijusioms išlaidoms.

Jei žinosite MPN ir BVKKMN, tuomet žinosite, kaip pabrangs jums suteikta paskola ir kiek iš tikrųjų jūs turėsite grąžinti kreditoriams. Bendrą vartojimo kredito kainos metinę normą sudaro:

 • paskolos suma;
 • paskolai taikomos palūkanos;
 • visi administraciniai mokesčiai;
 • paskolos sutarties sudarymo mokestis.

Nors tikslius skaičius jūs galėsite žinoti tik tuomet, kai pateiksite paskolos paraišką kreditoriams ir gausite jų atsakymą su konkrečiu paskolos pasiūlymu (jame nurodytomis paskolos sąlygomis), preliminarią informaciją galite gauti ir apsilankę kreditorių tinklalapiuose ar susitarę dėl jau minėtos konsultacijos.

3. Žinokite papildomus mokesčius

Pagrindiniai paskoloms taikomi mokesčiai nėra vieninteliai, su kuriais iš anksto turėtumėte susipažinti. Taip pat turite žinoti, kokie papildomi mokesčiai gali būti taikomi, jei:

 • laiku nepadengsite paskolos grąžinimo įmokų;
 • paskolą norėsite grąžinti anksčiau sutartyje nurodyto laiko;
 • norėsite pratęsti paskolos grąžinimo terminą;
 • dėl ekonominių priežasčių pasikeis situacija rinkoje (jei gautai paskolai yra taikomos kintančios palūkanos).

Išankstinis susipažinimas su tokia finansine informacija padės jums lengviau priimti teisingus finansinius sprendimus ir apsaugoti savo asmeninę finansinę situaciją. Todėl visų paskolos sutarties sąlygų vertinimas yra būtina kreipimosi dėl paskolos internetu proceso dalis.

4. Numatykite paskolos grąžinimo planą

Pasirašydami paskolos sutartį, jūs iš anksto nustatytam terminui finansiškai įsipareigosite pasirinktiems kreditoriams. Finansinis įsipareigojimas paveiks jūsų asmeninį biudžetą. Todėl iš anksto turite numatyti tikslų jums suteiktos paskolos grąžinimo planą, padedantį greičiau atsikratyti papildomos finansinės naštos.

 • Suformuokite savo asmeninį biudžetą ir sumažinkite patiriamas išlaidas;
 • Paskolos grąžinimo įmokas atlikite dažniau;
 • Kaskart perveskite bent šiek tiek didesnę paskolos grąžinimo įmoką;
 • Sudarykite el. sąskaitos automatinio mokėjimo paslaugų sutartį, užtikrindami, kad paskolos grąžinimo įmokos visuomet bus atliekamos laiku;
 • Papildomas įplaukas (pvz., sugrąžintus mokesčius, priedą prie atlyginimo ir kt.) skirkite greitesniam paskolos grąžinimui.

Tinkamas ir kruopštus išankstinis pasiruošimas jums padės priimti teisingą finansinį sprendimą ir lengviau išspręsti iškilusius finansinius klausimus.