5 dažniausios šunų maitinimo klaidos

Naminių gyvūnų mylėtojai puikiai supranta kaip yra svarbu lepinti savo numylėtinius skaniu maistu kuris jiems ne tik suteiktų daug energijos, bet ir darytų juos itin patenkintus. Tačiau ruošdami maistą savo keturkojams šeimos nariams, ne visada susimąstome apie tai kas iš tikrųjų yra naudinga jų organizmui.

Dauguma žmonių yra linkę manyti, jog maisto produktai kurie yra geri žmogui, tinka ir jų augintiniams, tačiau, toks požiūris yra ne tik neteisingas, bet gali būti ir pavojingas šunims.

Remiantis „pawculture.com“ duomenimis, pateikiame 5 dažniausiai daromas savininkų klaidas maitinant savo augintinius.

Nekvalifikuotų žmonių patarimai internete

Ieškant įvairesnių šunų maisto receptų geriausi rezultatai gali būti pasiekti panaudojus kuo daugiau informacijos šaltinių pvz. (knygos, seminarai, internetas). Tačiau būtina atsižvelgti į tai, jog dauguma portaluose rašančių žmonių, nevisados turi pakankamai kvalifikacijos sudaryti tinkamą dietą jūsų augintiniui. Norint paruošti tinkamą maistą, ypač namuose, yra būtina pasitarti su veterinaru.

Nepatvirtintų receptų naudojimas

Internete galima rasti daug receptų šunų maistui, tačiau ne visi jie yra tinkamai subalansuoti visavertei mitybai. Veterinarė Laurie Coger teigia, jog dauguma žmonių receptų internete yra paremti dviem produktais: mėsa ir ryžiais, o svarbūs elementai tokie kaip omega-3 grupės vitaminai, kalcis ir probiotikai yra užmirštami ir neįtraukiami į mitybą.

Receptų nepritaikymas pagal šuns rūšį

Suradus tinkamą receptą taip pat vertėtų atsižvelgti šiuos principus:

  • Šuns amžių, rūšį, dydį.
  • Ar jūsų šuo turi tam tikrų alergijų.
  • Ar turite visas priemones kurių reikia receptui pagaminti.
  • Metodus kuriais galėtumėte sutaupyti perkant ingridientus.

Kiekvienas augintinis turi būti maitinamas jam labiausiai tinkamu būdų. Pavyzdžiui veterinarė Jennifer Coater pataria didesniems šunims parinkti maistą turintį mažesnį kiekį kalcio bei fosforo padeda šunis apsaugoti nuo tam tikrų ortopedinių susirgimų.

Nepakankamas mineralų bei vitaminų kiekis

Ko gero nepaslaptis, jog verdant ar kepant maistą yra prarandamas tam tikra naudingų medžiagų kiekis. Paruošto maisto trūkumus galima kompensuoti tinkamai parinktais maisto papildais, atsižvelgiant į jūsų šuns rūšį. Dažniausiai tinkami elementai, kaip teigia veterinarai yra: omega 3 riebiosios rūgštys, probiotikai bei lašišų aliejus.

Nesikreipimas į veterinarą

Veterinaro ekspertizė yra būtina norint sudaryti jūsų augintiniui tinkamiausią mitybos planą ir jo paslaugų neturėtų būti vengiama. Jie gali duoti jums tokių naudingų patarimų kaip: kur rasti tinkamus vitaminus, mineralus bei papildus, subalansuoti mitybos planą ir pasiūlyti naudingą receptą. Tai yra ypač aktualu tiems kurie nori patys ruošti maistą savo augintiniams.

Šaltinis: http://www.pawculture.com/pet-wellness/nutrition/5-mistakes-to-avoid-when-cooking-for-your-dog/

Aut. Kimberly Gauthier