Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, jog mūsų planetoje beveik kas trečias žmogus rūko

Pasaulio sveikatos organizacija skelbia, jog mūsų planetoje beveik kas trečias žmogus rūko. Grasinantys užrašai ant cigarečių pakelių neduoda siekto rezultato, o pakaitinės priemonės nėra tokios efektyvios – nepadeda ženkliai sumažinti rūkančiųjų skaičiaus. Statistikos duomenimis apie 80 % visų rūkančiųjų pradėjo rūkyti dar nesulaukę pilnametystės, o asmenys sulaukę 25 metų rūkyti pradeda rečiau. Be abejo, rūkyti pradėję jaunuoliai, jaučiasi madingi, populiarūs, savarankiški..

Ne paslaptis, kad priklausomybė nuo nikotino išsivysto labai greitai. O dar po kurio laiko pajuntame netokias malonias rūkymo pasekmes:

Kosulys;

Dusulys;

Suprastėjusi uoslė;

Negalime bet kada ir bet kur parūkyti, tad esame priversti nuolatos ieškotis vietos, kur galėtume sutraukti suktinukę, tam tikra prasme – tarnaujame nuolatiniam nikotino poreikiui;

Nuolatos priekaištaujantys artimieji;

O dar išlaidos cigaretėms… Metus rūkyti, per metus sutaupytume ant kelionės su visu „All inclusive“, per penkerius metus jau galėtume įsigyti naujesnį automobilį, ar pasidaryti bent kosmetinį remontą namuose…

Nors priklausomybė ir yra didelė, tačiau dažnas pagalvoja apie tai, kaip nerūkyti. Vieni griebiasi psichologinių knygų, kiti bando nikotinu prisotintą kramtomąją gumą ar pleistrus, treti priklausomybę bando nugalėti tiesiog valios pastangomis. Džiaugiuosi už tuos, kuriems šie metodai pasiteisino. Tačiau, daugumai tai buvo eilinis bandymas – tame tarpe ir man. Kol nepabandžiau taip eskaluojamos elektroninės cigaretės. Nepagailėjau visų 300 Lt, tam kad įsigyčiau patikimą elektroninės cigaretės komplektą. Juk daugelis sako, kad meta iškart vos tik pabando elektroninę cigaretę, todėl negailėjau nė cento, mintyse regėjau kaip sutaupysiu krūvą pinigų. Negaliu pasigirti, kad mečiau rūkyti įprastas tabako cigaretes iškart. Smalsumas nugalėjo, buvo įdomu kaip ji veikia, koks skirtumas tarp paprastos cigaretės ir e-cigaretės. Todėl pirmus 4 mėnesius dar keletą kartų per dieną rūkydavau ir įprastų cigarečių, tačiau su kiekviena diena vis mažiau. Kol mečiau. Šiandien galiu pasigirti, kad neberūkau jau metus, o už sutaupytus pinigus įkūriau www.manocigarete.lt . Šioje parduotuvėje galima įsigyti daugybę garsiausių e-cigarečių modelių, pagamintų Šenzeno regione, Kinijoje. Be abejo, šiai dienai elektroninės cigaretės vardas yra žinomas beveik kiekvienam, populiarumas dėl akivaizdžių rezultatų didėja, tad ir parduotuvių daugėja. Praėjus daugiau nei metams nuo mano įsigytos pirmos elektroninės cigaretės stipriai kito ir kainos, tad galiu tik pasidžiaugti, kad mano pirmoji e-cigaretė įsigyta daugiau ne prieš metus jau nebekainuoja 300 Lt, jos kaina svyruoja nuo 100 Lt iki 150 Lt.  Nuo www.manocigarete.lt įkūrimo dienos jau praėjo geras pusmetis. Per tą laiką sutikau nemažai žmonių – klientų.  Džiaugiuosi, kad daugumai iš jų pavyko mesti rūkyti ne tik įprastas cigaretes, tačiau ilgainiui  nebesinaudoti ir elektronine cigarete. Nors dažnai žiniasklaidoje yra teigiama, kad e-cigaretės ilgalaikis poveikis nėra ištirtas, daugelis e-cigaretės vartotojų teigia, jog atsisakius įprastų cigarečių yra ne tik sutaupoma daug pinigų, tačiau atsigauna uoslė, dingsta kosulys ir dusulys. Didžiosios Britanijos vyriausybė pastebėjusi galimą tabako gaminių alternatyvą, nutartė skirti daugiau lėšų elektroninės cigaretės ištyrimui, o vėliau dar stipriau remti elektroninių cigarečių vartojimą siekiant išsaugoti dešimtis tūkstančių gyvybių per metus. Neteigsiu, kad elektroninė cigaretė yra vitaminai, nerekomenduosiu jos niekuomet nerūkiusiam žmogui, ar juoba nepilnamečiui, tik pasakysiu tiek – tai gali tapti šiek tiek sveikesne ir pigesne alternatyva įprastoms cigaretėms. Garindamas e-cigaretę žmogus gauna jam taip reikalingą nikotino kiekį, o išpučiami bekvapiai garai primena įprastos cigaretės dūmus. Elektroninę cigaretę galima garinti bet kur, kadangi tyrimais įrodyta jog ji nekelia pasyviojo rūkymo grėsmės aplinkiniams.