Nugaros skausmas: svarbiausia ieškoti priežasties

Daugiau nei 60 proc. žmonių gyvenime yra susidūrę su nugaros skausmais. Tai labai paplitusi problema. Norint ją pašalinti pirmiausiai reikia nustatyti skausmo priežastį.
 
Nugaros skausmas gali būti susijęs su įvairiais faktoriais, pavyzdžiui, judėjimu, kūno padėtimi arba fiziniu krūviu.
 
Specialistai tikina, kad nugaros skausmas ir pasveikimas gali būti susiję su psichologiniu stresu. Pavyzdžiui, jaudulys, baimė, depresija, nervinimasis, kurių žmonės nesieja su nugaros skausmais, vis dėlto gali juos sukelti ar paaštrinti.
 
Skausmas dažniausiai atsiranda, kai nugaros raumenys ar patiria per didelį krūvį, būna įtempti, dėl to jie susilpnėja.
 
Labiausiai paplitusios priežastys, didinančios krūvį ir įtampą stubure: netaisyklinga laikysena, netaisyklingas sunkių daiktų kėlimas, miegojimas ant nepritaikyto čiužinio, mažas fizinis aktyvumas, per didelis krūvis mankštinantis.
 
Fizinio aktyvumo stoka silpnina raumenis, jiems pasidaro per sunku remti nugarą. Dėl to ji tampa labiau pažeidžiama.
Todėl būtina atminti, kad raumenų tikrai nepavyks susitirpinti tabletėmis. Tam būtinas kasdieninis fizinis krūvis – kiekvieną dieną atliekami pratimai.
 
Užsibrėžti juos daryti kasdien – labai paprasta, tačiau šį planą įgyvendinti – nepaprastai sunku. Dažniausiai patys save imame guosti, kad šiandien prastai jaučiamės, norime pamiegoti ar pavalgyti, kad šiandien padarysime pertrauką…
 
Patariama pratimus nugaros raumenims stiprinti, bet jau pirmuosius kelis mėnesius daryti grupėse iš anksto sumokėjus mokestį už treniruotes. Tai savotiška paskata. Juk sumokėjus pinigus nenorėsime jų išleisti vėjais.
 
Be to, atliekant pratimus grupėje juos veda specialistas, išmanantis savo darbą, nurodantis daromas klaidas. Tik gerai išmokus pratimus, juos verta pradėti daryti namuose. Geriausiai tokiu atveju nusistatyti labai konkretų laiką. Pavyzdžiui ryte, prieš darbą, visada vienodu laiku. 
 
Neblogas laikas tokiems pratimams – ir vakaras po darbo, tik tuo metu paprastai skubama užvalgyti, tvarkytis namuose, tad mankšta stumiama į šalį.  
 
Nugaros skausmo priežastys gali būti ir labai specifinės, jis gali išsivystyti nėštumo, menstruacijų metu, dėl šlapimo takų infekcijos, skrandžio problemų, širdies ir kraujagyslių ligų, stuburo slankstelių ar kitų minkštųjų audinių uždegimo, auglių arba kitų rimtų priežasčių.
 
Senstant pakitimai stubure ir aplinkiniuose audiniuose yra įprastas reiškinys.
 
Esant nugaros skausmui, būtina konsultuotis su gydytoju. Jei skausmas tęsiasi ilgiau nei 6 savaites, pas gydytoją būtina apsilankyti nedelsiant.
 
Nemėginkite prisitaikyti prie gyvenimo su skausmu. Geriausiai iš karto pradėti vartoti sistemines nuskausminamąsias priemones (ibuprofeną arba diklofenaką). Jos malšina skausmą ir mažina uždegimą.
 
Ūmaus skausmo metu, fizinis aktyvumas didinamas pamažu, būtinai prasimankštinkite arba pasivaikščiokite prieš atlikdamas pratimus.
 
Nugaros skausmus neretai sukelia nervų uždegimai. B grupės vitaminai – būtini normaliai nervinių ląstelių medžiagų apykaitai. Tyrimais įrodyta, kad vitaminai B1, B6 ir B12, naudojami didelėmis dozėmis, malšina nugaros skausmą