Kodėl žmonėms taip patinka filmai?

Ko gero nepaslaptis, jog kinas yra, ko gero pati populiariausia ir labiausiai įtraukianti medijų forma. Muzikos, kalbos, vaidybos ir režisiūros elementai yra sukombinuojami, taip, kad paliktų kuo didesnį įspūdį žiūrovui, nustebintų jį ir sužavėtų.

Šiame straipsnyje apžvelgsiu svarbiausius kino elementus ir bandysiu pasamprotauti, kaip vienas ar kitas aspektas mus paveikia.

 

Aktorystė

Be jokios abejonės mus žavi geri aktoriai. Tom Hanks, Leo DiCaprio, Samuel L. Jackson, tik keletos iš masyvaus kratinio kino legendų kuriuos reiktų paminėti kaip geriausius. Aktorius įkūnija režisieriaus kurtus personažus, scenaristo parašytas eiles, kitų kino darbuotų kontribucijas.

Jis yra tarsi detalė viso to, kažko didelio, kažko ką galime pavadinti kino filmu. Mus žavi, gąsdina, juokingą šių profesionalų darbus, mes galime su personažais susieti savo gyvenimą, jais grožėtis arba šlykštėtis. Kinas be aktorystės, ko gero kaip mašina be ratų.

Scenarijus ir dialogas

Būtinai paminėsiu šį aspektą kaip esminį medijų įtraukiamąjį elementą, nesvarbu kas tai bebūtų: knygą, kompiuterinis žaidimas, filmas, ar serialas. Scenaristo sukomponuotos eilės, nuostabus ir žavintis elementas ir tai, kas gali skirti gerą kiną, nuo blogo kino.

Tai taip pat jungtis tarp idėjos ir vartotojo. Tai žodinis istorijos perteikimas. Asmeniškai manau, jog geras scenarijus, gali filmui atnešti itin daug svorio, galėsiantis išgelbėti, net ir filmą su prasta vaidyba.

Muzika

Muzika arba žargoniškai išsireiškus (Soundtrack’as) – atmosferos dalis, tarsi detalė kuri stiprina ekranuose matomus elementus, priverčia mus nusišypsoti, verkti ar niršti, sunku įsivaizduoti, koks būtų kinas, jeigu kaip ir senais laikais neturėtume garso. Žinoma, net ir tais laikais muzika buvo itin svarbi, juk skaityti ir žiūrėti į judančius paveiksliukus turėtų būti nuobodu, tiesa?

Pabaigai norėčiau pasakyti, jog visi šie elementai neatskiriami. Jeigu kalba eina apie išties kokybišką, įvairias gyvenimiškas puses parodantį filmą, jie visi turės savo vietas. Kaip mozaikos dalys. Režisierius, prodiuseriai, scenaristai, jie visi tai žinos. Jie visi sieks jus laikyti už “savo sėdynės”, baimintis, išsigąsti juoktis ir taip toliau, tuom ir yra gražus kinas.