Greitoji paskola gaunama vis sunkiau

Visiems besidomintiems greitųjų kreditų gavimu pirmiau reikia daug dėmesio skirti kliento mokumo vertinimo nuostatų analizavimui, nes jose nurodoma kam greitoji paskola gali būti išduodama, o kam ne. Greitųjų paskolų išdavimo tvarka yra griežta ir su lig kiekvienais metais ji griežtėja dėl atsinaujinančių įstatymo pataisų. Štai, po paskutinių atnaujinimų kreditoriai privalėjo sumažinti palūkanas, jie dabar nebegali skolinti pinigų nakties metu. Visos paskolos nuo šiol turi būti išduodamos atsakingai, o jeigu pažeidžiami atsakingo skolinimo principai, tai kredito bendrovė sulaukia didelės baudos. Jau spaudoje galite matyti kaip vis dažniau atsiranda straipsnių, kuriuose pabrėžiamos bendrovės, netinkamai suteikusios paskolas nemokiems asmenims.

Turite žinoti, kad asmens nemokumą skelbia tik teismas – fizinių asmenų mokumas gali būti ir apribojamas, kas dažniausiai ir nutinka vertinimo metu. Tai reiškia, kad kreditoriai tikrina informaciją apie asmens gaunamas pajamas bei turimus įsipareigojimus, todėl jeigu asmuo jau turi daug įsiskolinimų, tai automatiškai jo mokumas tampa apribotas ir tai matosi kredito istorijos ataskaitoje. Ją privalo tikrinti visi kredito teikėjai. Žinoma, tai nėra vienintelis informacijos šaltinis, kuriuo naudojasi paskolų teikėjai – jie peržiūri ir informaciją apie gaunamas pajamas. Tokią informaciją pateikia SODRA. Jeigu vykdoma individuali veikla pagal pažymą ar verslo liudijimą, tai tokie savarankiškai dirbantys asmenys turi kreditoriams pateikti įrodymus dėl nurodytų pajamų gavimo.

Kiekvienas besiruošiantis imti paskolą internetu, pirmiau turėtų įsitikinti, kad jo gaunamos pajamos bus ne per mažos įmokai sumokėti kiekvieną mėnesį. Trumpai tariant, prieš skolindamiesi, jūs pirmiau turite paskaičiuoti kokia pajamų suma jums liks atskaičius buities išlaidas. Jeigu jums lieka labai maža suma, tada ko gero jūs paskolos negausite, nes kreditoriai tai greitai išsiaiškins. Jeigu ta suma, kurią galite skirti įmokų dengimui, yra viršijanti 40 proc. jūsų pajamų sumos, tai vėlgi – jūs paskolos gauti negalėsite. Paprasčiausiai, tai būtų nuostatų pažeidimas, už ką, kaip jau pradžioje sakėme, kreditoriai gauna didžiules baudas. Jums pirmiau patiems reikia įsitikinti, kad gausite reikiamą pajamų sumą kiekvieną mėnesį, nes vis tiek kreditoriai patys patikrins visą informaciją ir padarys išvadas.