Beasbestis ir bituminis šiferis

Statant sau būstą labai svarbu tinkamai suplanuoti visą statybų eigą. Į tai įeina ne tik brėžiniai, maketai, bet medžiagos, kurios bus panaudotos. Nuo to, kiek skirtsite laiko ir lėšų tinkamų medžiagų paieškai, prisklauso, kokios kokybės būste gyvensite. Įsivaizduokite, kokios kokybės gyvenimas būtų name, pro kurio sienas švilpia žvarbus rudens vėjas, arba jei po kiekvienos didesnės pavasario liūties tenka valyti sudrėkusias sienas. Tikriausia nė vienas iš mūsų šalinasi tokios buities. Visi svajojame gyventi šiltuose, sausuose ir jaukiuose namuose. Jaukumą mums padės sukurti baldai, interjero spalvos, įvairiausios dekoracijos, šiluma pasirūpins kokybiškos durys, langai bei sienos, na o kad nelytų tiesiai ant galvos būtina investuoti į kokybišką stogo dangą.
Stogo dangos gali būti įvairiausios. Net išrankiausias ar originalumo ieškantis pirkėjas ras tai, ko tikisi. Stogus galime dengti šiferiu, čerpėmis. Šiferis be abejo yra populiariausia šiuo metu siūloma medžiaga stogui. Originalumo šiuo atveju pavyksta rasti pasirenkant spalvas. Jei dar mūsų senelių namai būdavo viensplaviais – pilkais stogais, tai šiuo metu galima rasti ir raudonų, žalių, mėlynų, rudų stogų – kiekvienam pagal savo skonį.
Pagal medžiagą, iš kurios yra pagamintas, šiferis skirstomas į dvi dalis: bituminis šiferis ir beasbestis šiferis. Bituminis šiferis dar vadinimas butuminiu banguotuoju stogo dangos lakštu. Toks lakštas dažniausiai būna 0,93 m pločio ir 2 m ilgio. Tinkamas ir naujai pastatytam namui ir senajam, kurį tiesiog norisi atnaujinti. Jie pagaminti iš organinių pluoštų, kuriems būdingas mechaninis stipris ir didelis atsparumas. Šie šiferio lakštai yra beasbesčiai, savo sudėtyje neturi jokių aplinkai kenksmingų medžiagų. Atsparūs korozijai, nerenka drėgmės, todėl padeda išvengti pelėsio.
Beasbestis šiferis atsirado tuomet, kai buvo pradėta diskutuoti, apie asbesto žalą mūsų organizmui. Ši stogo danga vis dar išlieka pati populiariausia mūsų šalyje, tačiau dabar jau yra saugi ir žmonių sveikatai nebekenkia. Vietoj asbesto pradėtas naudoti armuojantis pluoštas. Dėl šio pluošto šiferis tapo ne tik saugus aplinkai, bet ir tvirtesnis, atsparesnis smūgiams bei elastingesnis. Jį lengva pritvirtinti tiek vinimis, tiek varžtais. Beasbesčio šiferio stogo danga gaminama įvairiausių splavų, kurios dėl specialių technologijų neišblunka, nesamanoja bei yra atsparios ultravioletiniams saulės spinduliams. Žinoma šis šiferis yra atsparus korozijai.
Straipsnyje paminėtos tik dvi iš keletos stogų dangos tipų. Tačiau pastarieji yra populiariausi ir mėgstamiausi mūsų šalyje. Ir tikrai ne be reikalo. Tai šiuolaikinės technologijos produktai, kurie padės sukurti jaukius ir kokybiškus namus.