Stovyklos vaikams: ar verta dalyvauti?

vaikams stovyklos

­­Šiuo metu Lietuvoje yra nemažas stovyklų vaikams pasirinkimas ir kiekviena yra kažkuo išsiskirianti. Lietuvoje galima surasti sporto, meno, kūrybines, edukacines, poilsines stovyklas. O http://www.stovyklos.info „Pažink save“ stovyklos apjungia visas šias sritis, įtraukdamos į programą daug įdomių ir skirtingų užsiėmimų. Tačiau ar verta leisti savo atžalą į stovyklą ir mokėti nemažus pinigus už ją?

Gerai organizuotoje stovykloje praleistas laikas gali suteikti daug naudos vaikui. Vaikas susipažįsta su nauja aplinka ir žmonėmis, mokinasi užmegzti draugystę su nepažįstamais asmenimis. Net jei vaikas yra nedrąsus, buvimas stovykloje jam gali padėti įveikti drovumą, užsisklendimą. Jis atras, kad būti svetimoje aplinkoje nėra taip baisu. O nepažįstami žmonės gali tapti jo draugais ir bendraminčiais.

Įvairiose stovyklose yra skirtingos programos, užsiėmimai, parengti taip, kad vaikas ne tik išmoktų naujų dalykų, bet kad ir praleistas laikas būtų įdomus. Todėl norint, kad vaikui patiktų ši poilsio forma, tėvams reikėtų pasitarti su vaiku renkantis stovyklą. Ir parinkti, atsižvelgiant į atžalos pomėgius. Štai „Pažink save“ stovyklose vaikai gali mokintis važinėti riedlente, žongliruoti. Jeigu vaikas jau seniai svajojo apie riedlentę ar žongliravimą, ši stovykla tikrai padės įgyvendinti jo svajonę. O naujo pomėgio dėka, ateityje vaikas mažiau praleis laiko prie kompiuterio.

Taip pat http://www.stovyklos.info  stovyklose vaikai mokinasi aikido kovos meno. Aikido mokina ne tik apsiginti fiziškai, bet ir išlikti oriam įvairių konfliktų metu, išlaikyti pagarbą sau ir kitiems, net savo priešams. Pramokęs aikido, vaikas išmoks tinkamai ir oriai reaguoti į patyčias, apsiginti tiek psichologiškai, tiek fiziškai. Aikido užsiėmimai yra vieni mėgstamiausių ir berniukams, ir mergaitėms.

„Pažink save“ stovyklų organizatoriai stengiasi į programą įtraukti daug ir įvairių veiklų. Taip suteikiama galimybė vaikams pažinti naujus užsiėmimus: aikido – kovos menus, riedlenčių sportą, teatro ir muzikos užsiėmimus, spausdinimą su 3 D spausdintuvu, orientacinius žaidimus. Visos šios veiklos padeda vaikams praplėsti akiratį, atrasti daug įdomių dalykų, kurie galėtų pakeisti beprasmį laiko leidimą prie kompiuterio. Taip pat, šios „Pažink save“ stovyklos buvo įkurtos tam, kad būtų suteikta galimybė dalyvauti ir nepasiturinčių šeimų vaikams. Europos Sąjungos lėšų pagalba stovykloje yra kelios vietos socialiai remtiniems vaikams, tačiau registruotis į šias vietas reikia kuo anksčiau, nes jos būna greitai užpildytos.

Tiek „Pažink save“ stovyklose Klaipėdoje, tiek ir kitose Lietuvoje organizuojamose stovyklose vaikai gali patirti daug ir įdomių nuotykių, įgyti naujų žinių, susipažinti su įvairiais žmonėmis, atrasti draugų. Ne vienerius metus organizuojamų stovyklų vadovai turi sukaupę patirtį ir žino, kaip sudominti vaikus ir jaunimą. Todėl, užrašę vaiką į stovyklą vasaros, žiemos ar pavasario atostogų metu, tėvai gali būti ramūs, kad investuoti pinigai į kelialapį atsipirks ir jų atžala įgis daug naudingų įgūdžių stovykloje.