Klaidos parduodant nekilnojamą turtą Klaipėdoje

butai klaipedaNamo ar buto pardavimas yra didelis iššūkis, dažnai su tuo susiduriama tik kartą – du gyvenime ir todėl nesąmoningai daromos klaidos, pasikliaunama klaidingais NT mitais, kurie žlugdo tikslą parduoti greitai ir brangiai. Anot NT brokerių, butai Klaipėdoje, sostinėje ir laikinojoje sostinėje šiuo metu parduodami net daug dažniau ir vis kylančiomis kainomis. Puikus laikas atsiimti investicijas į nekilnojamą turtą, tačiau reikėtų išvengti brangiai kainuojančių klaidų. Todėl šiame straipsnyje aptarsime dažniausiai pasitaikančias pardavėjų klaidas ir kaip jas siūlo spręsti patyrę NT brokeriai.

Butai Klaipėdoje – vienoje vietoje >>

Vizualus skelbimo pateikimas

Daugelis skelbimų talpinami internete, daugybė NT tinklalapių užtikrina didelį skelbimų matomumą. Tačiau kaip išsiskirti minioje? Tam reikalingos kokybiškos nuotraukos ir tekstai atsakantys į dažniausiai pasitaikančius pirkėjų klausimus. Pirmą kartą parduodantys nuvertina šiuos dalykus, o dažniausiai pasitaikantis pasiteisinimas „kam reikės – atvažiuos apžiūrėti, bus įdomu – paskambins ir paklaus“. Deja, skelbimai be nuotraukų ar su nekokybiškomis nuotraukomis ir su padrikais poros sakinių tekstais iš serijos „Parduodu namą. Suremontuotas.“ nesulaukia tiek daug susidomėjimo kiek kiti skelbimai. Netgi itin sumažina susidomėjimą, nes skelbimai be nuotraukų vertinami kaip lūšnynai.

NT brokeris yra sukaupęs pakankamai patirties ir žino, kokios informacijos ieško pirkėjai, kas yra aktualu, ką reikia pabrėžti, o taip pat žino, kokią vertę turi kokybiškos fotografijos ir visuomet jomis pasirūpina. Iš visų pusių kokybiškai nufotografuotas būstas, išplanavimo kopija ar visualizacija padeda potencialiam klientui įsivaizduoti ar būstas atitinka pagrindinius svajonių būsto kriterijus. Užtikrinus vizualų skelbimo pateikimą – galima tikėtis didesnio susidomėjimo ir greitesnio pardavimo.

Reali pardavimo kaina

Namas ar butas pardavėjui yra brangesnis nei pirkėjui. Pardavėjui būstas yra pilnas atsiminimų, gyvenimiškų sentimentų. O jei neseniai remontuotas ar renovuotas – atmintyje išlikę ir išlaidų eilutės, kurios tarsi sako, kad negali parduoti už mažiau nei investavai. Deja, rinka ir kainų nustatymas nesivadovauja sentimentais ir praeities kainomis. Patiems dažnai sunku nustatyti kainas žvelgiant į kaimynystėje parduodamus būstus, todėl jos skelbiamos didesnės arba mažesnės nei rinkos kaina. Šiuo klausimu geriausiai gali padėsi susigaudyti NT brokeris, kuris nuolat dirbdamas ir vertindamas nekilnojamą turtą, žinodamas kainų tendencijas gali objektyviai nustatyti pardavimo kainą kuri leistų pakankamai greitai rasti pirkėją.

Lengviau parduoti įkeistą turtą

Šiais laikais daug žmonių įsigyja turtą paimdami paskolą banke bei įkeisdami būstą. Paskola imama dešimtmečiui ar net keliems, o per tą laiką pasikeičia gyvenimo situacija, nusprendžiama būstą parduoti. Kaip teigia NT brokeriai, butai Klaipėdoje bei kituose didžiuosiuose miestuose, kur pastaruoju metu stipriai vystėsi NT investicijų plėtra, dažnai yra parduodami įkeisti arba iš varžytinių. Nors tai nėra nieko neįprasto, paprastą pirkėją toks pirkimas gąsdina. Taip yra tik dėl to, kad trūksta informacijos apie pirkimo procesus. NT brokeriai geriau žino visus procesus ir gali tarpininkauti, padėti sutvarkyti dokumentus ir užtikrinti skaidrumą, jog ir pirkėjas ir pardavėjas jaustųsi užtikrinti sandorio sėkme.

Jei nesate tikri ar viską darote teisingai parduodami savo būstą, verčiau pasikonsultuokite su brokeriu, teigia juratecity.lt brokerė Jūratė. Konsultacija nieko nekainuoja, o gauta informacija gali padėti apsispręsti teisingai.