Miegamojo apšvietimo planavimas

pakabinami sviestuvai

Miegamasis – specifinė erdvė, kurioje praleidžiame likusią dienos dalį, norime pailsėti nuo dienos darbų, atsigauti nuo rūpesčių. Kartais miegamajame norisi tiesiog atsipalaiduoti, o kartais vakarą užbaigti su gera knyga rankose. Dėl šios priežasties nėra lengva nuspręsti koks apšvietimas yra reikalingas.

Rengiant miegamojo apvietimą rekomenduojama pagalvoti, koks pakabinamas šviestuvas idealiai tiks prie Jūsų miegamojo interjero. Pakabinami šviestuvai ne tik sukuria jaukią atmosferą, skleidžia šviesą, bet tampa vienas iš pagrindinių akcentų Jūsų interjerui. Jei prieš miegą mėgstate skaityti knygas ar pabendrauti, pasidalinti dienos įspūdžiais su savo antrąją puse, rekomenduojami šviestuvai prie lovos. Tam puikiai tinka toršerai ar sieniniai šviestuvai.

Miegamojo erdvėje ypatingai svarbu parinkti tinkamos šviesos atspalvį, nes jis gali paveikti organizmo balansą. Remiantis moksliniais tyrimais nustatyta, kad mėlyna šviesa nuslopina melanino gamybą organizme, todėl mums tampa sunku gerai ir kokybiškai pailsėti. Kokybiškam miegui užtikrinti, rekomenduojama patalpas apšviesti „šilta“ balta šviesa. Prieš einant miegoti reikėtų išjungti visus prietaisus, kurie skleidžia mėlyną šviesą – televizorius, kompiuteris, mobilusis telefonas.

Dažniausiai miegamasis siejamas tik su poilsio, reikėtų nepamiršti, kad jame prasideda mūsų rytai. Kad nubusti būtų lengviau ir jaustumėmės žvalesni, rekomenduojama naudoti „šaltos“ baltos apšvietimą. Miegamojo zonoje rekomenduojama derinti dviejų spalvų apšvietimą – „šaltai“ baltą nubudus ryte ir „šiltai“ baltą prieš einant miegoti ar nubus naktį, kad nesutrikdytume miego. Tam puikiai tinka šviestuvai su reguliuojamu šviesos spektru ir šviesos intensyvumu. Tokių šviestuvų dėka galėsite reguliuoti apšvietimo spalvą ir derinti „šiltai“ ir „šaltai“ baltą šviesą. O visiškam komfortui užtikrinti padės šviestuvai su nuotolinio valdymo pulteliu. Jo pagalba galėsite išjungti bei įjungti šviestuvus, bei keisti šviesos spalvą neišlipdami iš lovos.

Šie bendrieji principai padės sukurti jaukų ir kokybišką apšvietimą Jūsų miegamajame. Tinkamai parinkti šviestuvai sukurs jaukią atmosferą bei pagyvins Jūsų miegamojo interjerą. Svarbiausia pasirinkti tinkamos spalvos apšvietimą, kad miegas būtų kokybiškas ir ryte nubustume kupini jėgų.