Kodėl šunys vadinami geriausiai žmonių draugais?

Per amžius žmonės laikė šunis savo geriausiais ir ištikimiausias bendražygiais. Iš visų priaukintų gyvūnų šunys gali atlikti daugiausia funkcijų: sargo, padejėjo, gelbėtojo bei kompaniono. Šunys yra nuostabūs žmonių draugai ir jie buvo kartu su mumis šimtmečiais. Santykiai tarp žmonių ir šunų yra gilūs bei ilgalaikiai.


Abiems pusėms naudingi santykiai

Šunys ir žmonės pradėjo kartu gyventi prieš 15‘000 metų, kai šunys migravo kartu su žmonėmis per Rytų Aziją. Jų tarpusavio ryšys buvo natūralus, nes tiek žmonės, tiek šunys yra socialinės būtybės. Nei vieni negali būti laimingi būdami vieni, tačiau abiems rūšims emocinis ryšys teigia didžiulę emocinę bei fizioleginę naudą.
Nors šunys pagal DNR yra 99% panašūs į vilkus, jie skleidžia didžiulę vidinę šilumą kitiems šunims bei žmonėms ir neturi vilkams būdingo skeptiško ir gynybinio charakterio. Šunys yra socialinės būtybės, kurioms būtinas nuolatinis dėmesys, todėl jie yra geriausias kandidatas būti geriausiu žmogaus draugu.


Nuo tada kai šunys buvo priaukinti iki tokio lygio, kad nebegali išgyventi be žmonių. Tačiau mes lygiai taip pat negalėtume išgyventi be šunų, o šunų ir žmonių santykiai yra neatsiejama šiuolaikinio pasaulio dalis. Daugumą šunų šeimininkų laiko savo šunis pilnaverčiais šeimos nariais. Šuns laikymas namie suteikia daugybę privalumų, tokių kaip šilta lėtenėlę, kurią galite palaikyti, kai jaučiatės vienišas; ausis, kuri visada Jūsų išklauso; bei stiprios kojos, kurios visada nori kartu pabėgioti.


Iš kur atsirado frazė „Šuo – geriausias žmogaus draugas“?

„Šuo – geriausias žmogaus draugas“ frazė pirmą kartą buvo paminėta 1870 metais, amerikos auksčiausiame teisme, kai taltentingas advokatas gynė žmogų, kuris labai mylėjo savo šunį. Advokato teigimui, kaimynas nužudęs šunį, nužudė ne tiesiog naminį gyvūną, o labai svarbų ir ypatingą šeimos narį.
Advokatas teigė, kad šiame pasaulyje pilname savanaudžių žmonių, šuo yra vienintėlis visiškai nesavanaudiškas draugas, kurį gali turėti žmogus ir kuris niekada neišduos bei nebus nedėkingas.


Daug daugiau nei tiesiog naminis gyvūnas

Šunys daug kartų įrodė, kad yra lojalūs, suprantingi, suprantantys bei gyvybingi. Jie mus džiaugsmingai pasitinka kiekvieną dieną, nepriklausomai nuo to ar ji mums buvo gera ar bloga ir leidžia mums pasijausti geriau, kai pamatome jų linksmą veidą ar vizgančią uodegą.


Šunys padeda žmonėms su jų kasdieniais darbais geriau nei bet koks kitas kompanijonas. Jie gali ganyti avis, dalyvauti medžioklėje, padėti žmonėms turintiems negalią. Šunys padėdavo akliesiems jau nuo 16 amžiaus, o jau 1970 šunių treneriai sukūrė technikas, leidžiančias šunims padėti ir neįgaliesiems.


Jei jums vis dar trūksta priežaščių, kodėl šuo yra geriausias žmogaus draugas: šunys taip pat padeda išspręsti nusikaltimus, gelbėja gyvybes, aptinka narkotikus bei bombas pasinaudodami savo ypatinga uosle. Vokiečių aviganiai yra populiariausi šunys tarp specialiųjų tarnybų pasaulyje.


Gal Jums reikėtų įsigyti šunį?

Mankštindamiesi kartu su savo šuniu, pagerinsite savo sveikatą ir apsaugosite savo nuo daugelio problemų senatvėje. Net jei ir galite tą pačią naudą gauti sportuodami be šunų, tai Jums nesuteiks didžiulės šuns meilės bei dėmesio, kurį gausite turėdami augintinį. Šuo bus su jumis net kai būsite liūdnas, vienišas ar susirgęs. Jie mylės jus net jei būsite pikti ar blogos nuotaikos. Kartais atrodys, kad Jūsų šuo Jus supranta geriau nei bet koks kitas žmogus. Teisybė yra, kad vadiname šunis geriausiais draugas, dėl to kad jie tokie yra. Per tūkstančius metų šunys tapo neatsiejamais žmonių pagalbininkais ir nusipelnė šio garbingo titulo.