Kaip sutaupyti perkant žaislus?

zaislaiArtėja Kalėdų karštinė, o tai reiškia, kad netrukus visi mes lakstysime po parduotuves šluodami reikalingus ir nereikalingus žaislus nuo prekystalių. Dažniausiai pasitaikanti situacija atrodo maždaug taip: savaitę iki Kalėdų didieji prekybos centrai paskelbia žaislų išpardavimą, tu ateini prie lentynų ir imi dvigubai arba net trigubai daugiau, nei planavai – juk 40% nuolaida, tai jau daug ir rankos pačio tiesiasi prie dar vienos lėlės, dėlionės ar mašinytės 🙂

Kiek teko matyti ir pačiai pasiduoti ažiotažui – pirmą išpardavimo dieną 9 ryto vaikų skyriuje būna pilna mamų. Kai kurios ateina konkretaus žaislo, bet dauguma visgi stovinioja prie lentynų ir mąsto, ką gi tokio vaikui nupirkti. Į pavakarę lentynos būna gerokai praretintos, o už kelių dienų gali būti ir apytuštės. Pirmiausia yra išperkami brangiausi žaislai ir didesnę dalį tokių sudaro Lego konstruktoriai (http://en.wikipedia.org/wiki/Lego). Dėl kokybės smarkiai nesiplėsiu – jų kokybei nei vienas analogas neprilygsta, todėl esant nuolaidoms mamos užsiperka ne tik Kalėdoms, bet ir ateinančioms progoms (Velykoms, gimtadieniams ir pan.). Kad namuose nebūtų krūvos nereikalingų žaislų, viską reiktų apgalvoti iš anksto.

                      Ką darome mes – visų pirmą išsiaiškinu pas vaikus, ko jie norėtų. Ipad'ai, notebook'ai ir kitas panašus gėris yra iškart ištrinami iš norų sąrašo. O tada reikia apskaičiuoti ir paskirstyti, kas iš giminių ką dovanos. Praėjo tie laikai, kai vaikai gaudavo 1 dovaną, dabar jie gauna dovanų pas senelius, močiutes, krikštatėvius, tetas ir dėdes ir dar svečiuose pas draugus. Ir kad tai nebūtų koks kinietiškas vienkartinis šlamštas, geriausia yra visiems pasakyti ko būtent norėtų vaikas.

                      Kai žaislų sąrašas yra sudarytas ir visi žino vaiko pageidavimus, iškart seka kitas klausimas – kur ir kada pirkti. Na, jei lieka savaitė iki Kalėdų pasirinkimas „Kur“ ženkliai sumažėja, nes gali atsitikti taip, kad prieš pat šventes norimo žaislo nepavyks surasti nei vienoje parduotuvėje. Bet jei pasiruošime dovanų pirkimui iš anksto, galime gerokai sutaupyti. Ne paslaptis, kad prieš sumažinant kainas 30%, jos gali būti padidintos 50%. Taigi prieš perkant kokį nors žaislą reikia pasidomėti jo reguliaria kaina. Taip pat per didžiuosius išpardavimus prekybos centrai mėgsta nukainoti prekę 1 ar 2 litais, prekė automatiškai tampa akcijinė ir kitos nuolaidos jai netaikomos. Taigi planuoji sutaupyti, o gaunasi, kad sumoki beveik visą kainą (nors pasitaiko ir stebuklų ir kasoje akcijinei prekei pritaikoma dar 30% ar 40% nuolaida).

                      Todėl jau kurį laiką nebėgioju per išpardavimus po parduotuves, dabar ieškau geru kainų internete. Pasirinkimas daug didesnis, o ir kainos labai įvairios. Įvedi žaislo pavadinimą į paieškos langelį, atidarai krūvą e-parduotuvių ir renkiesi. Čia labai padeda kainų palyginimo sistemos, kurių yra tikrai ne viena, tačiau žaislų kainų palyginimo nėra daug. Dažniausia būna 1-2 pardavėjai ir nelabai didelis žaislų skaičius. Ieškant žaislų kainų geriausiai tinka specializuoti kainų palyginimo tinklalapiai, vienas tokių yra TOYS.INFOGRA.EU (http://toys.infogra.eu/lt/)

                      Taigi, surandam norimą žaislą ir žiūrim kas parduoda ir už kiek. Mažiausia kaina, tai dar ne viskas. Kitas klausimas yra pristatymas – ar galima atsiimti savo mieste nemokamai ar reikia siųstis? Kokios siuntimo išlaidos ir kiek tai užtruks? Kartais apsimoka nupirkti brangesnį žaislą ir turėti jį dabar, nei patį pigiausią po savaitės. Taigi laikas šiuo atveju tikrai yra pinigai 🙂 Jei turim laiko laukti, galim užsakyti iš ten, kur pigiausia.

                      Kadangi mano vaikai pastaruoju metu pasinešę ant Lego konstruktorių (http://toys.infogra.eu/lt/konstruktoriai-lego-konstruktoriai-c-105_313.html), tai papasakosiu kelis savo pastebėjimus apie šiuos žaislus. Lietuvoje internetu Lego parduoda 4-5 parduotuvės turinčios didelį pasirinkimą ir dar kelios, turinčios vos kelis Lego rinkinukus. Lego kainos gali skirtis dvigubai, tai ypač būdinga mažiems rinkiniams, kurių kainą 15-30 Lt, yra parduotuvių, kur už tokius rinkinius prašo 30-60 Lt atitinkamai. Dar įdomiau yra su didžiaisiais rinkiniais, kur detalių skaičius siekia kelis šimtus ir kainos artėja prie 500 Lt. Pardavėjai, kurių maži rinkiniai yra brangiausi, didelius rinkinius parduoda pigiausiai. Čia neteko matyti dvigubo kainų skirtumo, tačiau kartais ir 30% sudaro nemenką sumą – 150 Lt.

Internete retai nukainojami visi Lego konstruktoriai, dažniausia e-parduotuvė mažina kelių rinkinių kainas, taigi reikia sekti kainas. Lego privalumas ieškant geriausios kainos – visi rinkiniai turi savo numerį, nors pavadinimai būna įvairūs, dauguma pardavėjų rašo konstruktorių numerius, kas palengvina paieškas. Su kitų gamintojų žaislais būna visaip – ir žaislo numeriai skiriasi, ir gamintojo nenurodo, o apie pavadinimą net nekalbu – kiekvienas išverčia, kaip supranta. Tada lieka tik paieška pagal paveiksliuką. Bet ir tokiu būdu galima atrasti žaislus už gerą kainą. Reikia tik kantrybės ir laiko.

                      Taigi, norint sutaupyti perkant žaislus, reikia planuoti ir pirkti gerokai iš anksto, pirkti tik konkrečius numatytus žaislus, nepasiduoti ažiotažui parduotuvėje per nuolaidų maratoną ir nedėti į krepšelį, visko, kam taiko 30% nuolaidą, o ieškoti mažų kainų konkrečiam žaislui. Žaislų niekada nebūna per daug, bet geriau, jei tai kokybiški, patvarūs ir nekenksmingi žaislai išrinkti su meile ir pagal vaiko norus.