Kaimo turizmas – įspūdingos ir įsimintinos atostogos

Pastaruoju metu vis populiarėja poilsis kaime. Lietuviai vis dažniau renkasi savo atostogas praleisti Lietuvoje, gražiame gamtos kampelyje. Verslininkai vilioja įvairiomis pramogomis, pradedant pasiplaukiojimu valtimis ir baigiant šaudymu iš lanko. Šiuo metu artėja vasaros sezonas, todėl daugelis sodybų savininkų ruošiasi artėjančiam atostogautojų antplūdžiui. Labiausiai užimtos sodybos yra arčiausiai didmiesčių Vilniaus ir Kauno. Ten dažnai organizuojami seminarai, konferencijos.

 Kai kurie tautiečiai piktinasi, kad kaimo turizmas yra gana brangi pramoga.  Tačiau kainos jau krizės metu yra gerokai sumažėjusios. Ir sodybų savininkai daugiau mažinti kainų negali, nes pabrango elektra, vanduo. Jų kaimo turizmo sodybose sunaudojama labai daug.

Tiems, kurie dar turi kaime gyvenančius senelius ar išlikusias sodybas yra šiek tiek geriau. Jie gali nemažai sutaupyti. Tačiau galima sakyti, kad tokių yra nedaug. Nes yra ne viena kaimo turizmo sodyba, kuri neturi vietų visam ateinančiam sezonui.  Itin neblogai besiverčiančios sodybos tos, kurios organizuoja vasaros vaikų stovyklas. Vaikų stovyklų poreikis yra itin didelis. Nes vasaros sezono metu daugelis tėvų dirba, todėl ieškoma kuo užimti vaikus.

Pasak kaimo turizmo sodybų savininkų, populiariausios yra mažesnės sodybos. Ten žmonės atvažiuoja pailsėti. Paklausa yra tokių sodybų kur galima išsinuomoti atskirus namelius.  Kuomet norima švęsti didesnes šventes- vestuves, jubiliejus, gimtadienius pasirenkamos didesnės sodybos, kuriose būtų pokylių salė.

Reikia pastebėti, kad kaimo turizmo srityje konkurencija yra didelė. Todėl sodybų savininkai turi galvoti, ne tik kaip jaukiai priimti  svečius, bet ir sugalvoti jiems visokių pramogų, kurios neleistų nuobodžiauti. Daugelio sodybų savininkai pastebi, kad poilsiautojai vis dažniau ieško įvairiausių pramogų ir kuo įvairesnių.  Jau vien tik kaimiškos aplinkos lankytojams neužtenka.  Šioje srityje labai svarbu sumanumas. Nes galima sukurti atrakcijų ir be didelių investicijų.  Štai vienos kaimo turizmo sodybos savininkai, norėdami svečius supažindinti su apylinkėmis arkliu ar rogėmis vežioja po apylinkes. Pasivažinėjimą arklio traukiamu vežimu labai mėgsta vaikai. Kai kurie organizuoja nedideles ekskursijas į kaimyno ūkį. Čia taip pat itin didelė atrakcija vaikams. Tokios ekskursijos palieka didelį įspūdį. Ir taip praleistos atostogos įsimenamos ilgam. Pasiplaukiojimas valtimi ir vandens dviračiais jau klasika tapusi pramoga, bet poilsiautojai ją labai mėgsta.

Todėl kviečiame šį sezoną išsirinkti širdžiai mielą sodybą, ir kad poilsis kaime būtų nepamirštamas ir malonus.