Kačių šėrimas. Bendros taisyklės

Istoriškai katė kilusi iš pietinių sausų regionų. Tai privalomas plėšrūnas, pritaikytas maitintis ištisomis mažų gyvūnų skerdenomis. Tai žinodami, galime išskirti pagrindines kačių mitybos ypatybes, kurios, savo ruožtu, būtinos norint suprasti, kaip tinkamai šerti kates.

 

Bendrieji kačiukų šėrimo principai

  • Katės valgo dažnai ir mažomis porcijomis.
  • Katės linkusios atsisakyti gerti net tada, kai yra lengvai prieinamas švarus, aukštos kokybės vanduo. Jie tiesiog nemėgsta gerti.
  • Katės blogai pasisavina augalinius angliavandenius net ir po terminio apdorojimo.
  • Katės itin konservatyviai renkasi maistą.
  • Taip pat yra individualių pageidavimų konkretiems gyvūnams ir veislės šėrimui. Kol kas kalbėsime apie „įprastą“ naminę katę.

Dietos katėms

Kaip žinote, yra 3 dietos tipai:

  • sausa;
  • šlapia;
  • naminė dieta.

Sausas maistas yra visavertis, subalansuotas ir lengvai naudojamas kačių maistas. Jie gali ilgai išbūti gyvūno dubenyje nesugesdami ir praktiškai neprarasdami skonio.

Šlapias maistas yra visavertis ir papildomas. Kaip rodo pavadinimas, visavertis maistas gali sudaryti 100% katės mitybos. Papildomi naudojami tik kaip dietos dalis, kartu su sausu maistu.

Maitinimą namuose gana sunku subalansuoti. Negalite šerti katės pagal „šunų“ schemą – nesvarbu, ar tai klasikinė košė su mėsa, ar BARF tipo maistas. Kačių mitybos poreikiai ir virškinimo fiziologija labai skiriasi nuo šunų. Ir, žinoma, jokiu būdu neturėtumėte šerti kačių pagal analogiją su žmonėmis.

Tai, kas yra sveika ir naudinga katei, gali atrodyti žalinga žmonių požiūriu (pavyzdžiui, gyvūninių riebalų poreikis katėms yra daug didesnis nei žmonių), ir atvirkščiai (kas naudinga žmogui, gali būti pavojinga katei – pavyzdžiui, alyvuogių aliejus).

Įvairūs pašarai gali kelti painiavą: kaip taisyklingai šerti gyvūną, ką pasirinkti ir ar galima derinti?

Tinkamos kačių šėrimo savybės

Lengviausias variantas – „švarus“ maitinimas. Labai patogus variantas: visada aišku, kuo, kaip ir kokia apimtimi augintinį šerti. Tačiau čia yra keletas spąstų.

Sunkumai pereinant iš vieno maitinimo tipo į kitą.

Katė, visą gyvenimą ėdusi tik sausą maistą, labai nenoriai valgys konservus, be to, labai mažai tikėtina, kad, iškilus poreikiui, jį pakeis naminiu maistu. Ir atvirkščiai: katė, pripratusi prie naminių produktų, gali nesuvokti gatavų pramoninių dietų kaip kažko valgomo. Pastaruoju atveju, prireikus gydomosios dietos, teks kreiptis pagalbos į veterinarijos gydytoją dietologą, kad sudarytų korekcinę dietą.

Katės yra konservatyvūs gyvūnai. Idėja, kad suaugę jie laikys tinkamą maistą, yra išdėstyta katei (maždaug 4-8 mėnesių amžiaus). Todėl šiame amžiuje svarbu supažindinti katę su maksimaliu įmanomu valgomų produktų kiekiu: sausu ir šlapiu maistu, naminiais produktais.

Ilgainiui toks požiūris į kačiuko šėrimą gali padėti lengviau parinkti maistą šiai katei senatvėje. Kaip tinkamai pripratinti kačiuką prie įvairaus pašaro, nepakenkiant virškinimo trakto sveikatai, aprašysime kitame straipsnyje.

Katė mažai geria

Tai rimta problema gyvūnams, kurie laikosi sausos dietos. Vartojant sausą maistą, gyvūnui padidėja vandens poreikis. Svarbu, kad katė šiuo atveju daug gėrė. Atsižvelgiant į kačių savybes, tai ne visada įmanoma suvaldyti ar ištaisyti. Vartojant nepakankamą vandens kiekį sausoje dietoje, kyla urolitiazės atsiradimo pavojus.

Todėl, jei pastebėjote, kad jūsų augintinė suvartoja per mažai vandens arba ji jau turi polinkį šlapime formuotis kristalams, tada išimtinai sausas šėrimas jai yra draudžiamas, net jei tai yra veterinarinė dieta. Gyvūną būtina perkelti į šlapią ėdalą arba bent jau derinti sausą ir šlapią maistą.

Drėgna dieta yra ideali.

Tačiau jis turi ir minusą: tai finansinis komponentas. Tai pats brangiausias šėrimo variantas.

Šaltinis: dimedium.lt