Išsirink tinkamą akvariumą

akrilo akvariumasPovandeninis pasaulis yra mėgstamas tiek vaikų ir suaugusiųjų, apie tai byloje daugelis mokslinių straipsnių, kurių įrodymai teigia, kad žiūrint į įvairiaspalvius skirtingų rūšių vandens gyvūnus jaučiamės ramesni, daugiau atsipalaidavę, gerėja mūsų nuotaika ir sveikata.

Todėl galima būtų akvariumus daugiau naudoti namų, biurų aplinkoje, gaudami naudos papuošiant savo interjerą – naujų spalvų, jaukumo, kuris taptų ryškus traukos akcentas artimiesiems, svečiams ir galimybė pažinti vandens pasaulio egzotinius gyvūnus, koralus ar augalus.

Akvariumai namuose – tai unikalus grožis, nesibaigiantis ir nepakartojamas gamtos povandeninis pasaulis, visa tai gali sukurti geros kokybės akvariumai, kurie turėtų būti integruoti gyvenamosiose patalpose. Tikriausiai pagalvojote, kas prižiūrės, ar sugebės, kiek laiko ir pinigų reikės?

O ar žinote, kokie gyvūnai reikalauja mažiausiai priežiūros, laiko ir pinigų? Atsakymas galėtų būti– žuvys. Kodėl? Žuvų nereikia vesti į lauką 2–3 kartus per dieną, prausti, šukuoti. Žuvys taip pat bendrauja, nors mes Jų negirdime, tuo suabejočiau… Joms reikia kokybiško akvariumo, kuris pasirūpintų jūsų rūpesčiais.

Pažvelkime į povandeninį pasaulį žuvų akimis.

Kaip išsirinkti akvariumą?

Rinkdamiesi akvariumą vertėtų atkreipti dėmesį į šiuos klausimus: kokių žuvų, koralų ar augmenijos norime turėti? Kokio dizaino, formų, dydžio ir medžiagų akvariumas tiktų mūsų interjere? Kiek tam pinigų skirsime, finansinės galimybės? Jeigu ieškosime tik pigiausios kainos, dažnai atsitinka, kad akvariumo kokybę, malonumą ir saugumą paliksime antrame plane. Nusiperkame pigų stiklinį akvariumą ir džiaugiamės neilgai, patiriame nusivylimą, po to sumokame dvigubai, trigubai didesnę pinigų, laiko, sveikatos, įvaizdžio kainą.

Paanalizuokime akvariumų skirtumus detaliau.

Kaip išsirinkti kokybišką akvariumą?

Akvariumai būna jūriniai, sūraus vandens ir gėlavandeniai, pagaminti iš stiklo, akrilo ar plastikinių medžiagų.

  • Stikliniai akvariumai

Pigiausi yra stikliniai akvariumai, kurie turi daug trūkumų: suklijuoti silikonu, ši medžiaga yra trumpaamžė ir su laiku pradeda trupėti, leisti vandenį. Priėję prie akvariumo iš arčiau, dažnai galime pamatyti tokį vaizdelį, lyg atrodytų nehermetiškas, apšerkšnijęs, kaip žiemą ir atrodo nepatraukliai.

Šių akvariumų medinės spintelės pagamintos iš medžio drožlių plokščių, kurios dažnai būna išsipūtusios ar net aptrupėjusios, dėl nuolat lašančio vandens. Patį stiklą dažnai matome subraižytą, įbrėžimų neišpoliruosime. Paskaičiavome, kad 10 proc. stiklinių akvariumų pradeda leisti vandenį ir neatlaikę vandens slėgio sprogsta. Reiktų priminti, kad negalima lyginti akvariumų, kuriuos gamino prieš 20-30 metų tikri Vokietijos gamintojai, šių laikų akvariumai visiškai kitokie, būtent jie turi mums staigmenų.

Labai skausminga, kai įsirengėme akvariumą naujame name ir jam sprogus, turime nuostolių ne tik sau, bet dar turime atlyginti kaimynams padarytą žalą. Stiklo medžiagos galimybės yra ribotos: rezervuaro aukštis, dydis negali būti didesni nei 70 cm, nepasirinksime norimos formos, pavyzdžiui, apvalaus, išgaubto akvariumo. Stikliniai akvariumai reikalauja dažnesnės priežiūros, lyginant su akrilo akvariumais.

  • Akriliniai akvariumai

akrilo akvariumai

  Akriliniai akvariumai yra priešingybė stiklo akvariumams ir puikus sprendimas skęstančiam vandenyne žmogui. Akrilo akvariumai turi kokybės sertifikatą ir 100 proc. laiko patikrintą garantiją. Pati medžiaga akrilas – yra daugiau nei 10 kartų tvirtesnė, optiškai skaidresnė ir termoatsparesnė už stiklą ir tai yra gyvybiškai svarbu vandens gyviams, koralams, augalams, pvz., kai dingsta elektra, akrilas ilgiau išlaiko šilumą nei stiklas. Akrilo medžiagoje visi įbrėžimai lengvai ir greitai išpoliruojami.

  Jeigu pasirinksite patikimą gamintoją, kurio akrilo akvariumai yra pagaminti ir sertifikuoti gamykloje, būsite saugūs ir patenkinti ne vieną dešimtmetį. Šie unikalūs, rankų darbo akriliniai akvariumai atrodo kaip meno kūriniai, prabangūs, aptakūs, modernaus dizaino, nors kaina yra aukštesnė už stiklo, tačiau atsiperka su kaupu.

  Akrilo akvariumams pagaminti nėra jokių apribojimų, tik jūsų vaizduotėje ir juos galima užsakyti bet kokio dydžio, formos, stiliaus ir dizaino. Pasaulio rinkoje JAV akrilo vandens gaminiai – lyderiai, jie leidžia įgyvendinti mūsų svajones ir norus, bei maksimaliai gauti malonumų, mėgautis povandeninio pasaulio grožybėmis artimųjų, svečių aplinkoje.

Apie akvariumų priežiūrą, specialistus, skirtumus, bei ,,Išmanūs Akriliniai Akvariumai‘‘ skaitykite kitame straipsnyje.