Vestuviniai tortai – neskubėkite užsisakyti

vestuviu tortaiVestuvės – dviejų žmonių pasižadėjimo vienas kitam šventė. Kiekviena pora jas rengia pagal savo skonį, svajones ar galimybes. Vieni laikosi tradicijų, kiti gi renkasi įdomesnę santuokos vietą, treti nusprendžia įgyvendinti netikėtą vestuvių temą… – variantų begalės. Tačiau nė vienos vestuvės neapsieina be vieno svarbiausių šventės akcentų – torto! Šiandien vestuvinis tortas – tai ne tik skanėstas ceremonijos svečiams – tai dekoro, stiliaus ir šventinio ritualo dalis.

Nuo ko pradėti?

Apie vestuvinį tortą verta pradėti galvoti po to, kai jau pasirinkta vestuvinė suknelė ir pasirinktas šventės dekoras. Ceremonijos tema, spalvos, gėlės ir kiti vizualiniai sprendimai gali tapti puikiu pagrindu mąstant apie vestuvinio torto stilių, skonį ir išvaizdą.

30+ vestuvinių tortų gamintojų čia >>

Taigi, jau žinote, kokio torto norite – ar bent jau turite viziją – metas pradėti konditerijos paieškas. Žinoma, paprasčiausia rinktis tuos, kurių rekomendacijas gavote, bet mes skatiname pasižvalgyti ir plačiau – dalyvaukite parodose, kuriose renkasi savo amatą pristatantys konditeriai (kaip tik jau kitą savaitę Kaune įvyks paroda „Mano tobulos vestuvės“!); taip pat, raskite laiko pavartyti vestuvių šventei skirtų žurnalų – juose dažnai save pristato vestuvių rinkos profesionalai – štai nemokamame žurnale „Santuoka.lt“ galima rastis šimtus skirtingų šventės paslaugų teikėjų kontaktus.

Išsirinkę kelis konditerius ateina metas planuoti torto ragavimą. Didžioji dalis konditerių siūlys galimybę paragauti po kelis populiariausius tortus (nebent paprašysite atskiro varianto). Apsilankymo metu jau turėsite atsakyti į klausimą kiek svečių bus skirtas tortas, kokiu metų laiku ir kur vyks ceremonija bei kokią torto puošybą įsivaizduojate. Svarbu! Ragavimų metu atnešamas torto gabalėlis, o ne pristatomas visas tortas – tad jei norite įsitikinti torto dekoravimo patirtimi, prašykite parodyti puoštų tortų nuotraukas ir nesigėdykite paklausti klientų rekomendacijų.

 

Finansiniai iššūkiai

Dažniausiai Lietuvoje užsakomo torto dydis įkainotas kilogramais, todėl ne kiekvienas žino, kiek gramų torto reikėtų skaičiuoti vienam asmeniui. Į pastarąjį klausimą geriausiai jums atsakys konditerija, tačiau mes tik primename, kad apibendrintai skaičiuojant, trijų aukštų tortas skirtas nuo 50 iki 100 asmenų, jei svečių daugiau – bus reikalingas net penkių aukštų kepinys.

 

Užsienyje dažna torto kainą skaičiuoti gabaliukais – dažniausiai ta kaina svyruoja nuo 2 iki 15 EUR. Natūralu, kad kuo sudėtingesnis gaminys, tuo kaina yra didesnė. Todėl renkantis retus ingredientus ar įmantrų dekorą būkite nusiteikę mokėti papildomą šimtinę. Štai visų pastaruoju metu mėgstama cukraus pasta ir jos lipdiniai atrodo įspūdingai, tačiau yra sunkūs ir ženkliai „nusveria“ piniginę.

Kaip sutaupyti? Vienas populiariausių pastarojo metų sprendimų – pasirinkti nedidelį tortą jauniesiems ir jų artimiesiems, o antrą, trečią ar kitus torto „aukštus“ užpildyti keksiukais ar mažesniais pyragaičiais. Dekoravimui pasirinkite pigesnes puošmenas – vaisius, uogas, sausainukus, pabarstukus (taip, net jie gali atrodyti stilingai!) ar gėles. Beje, pasirinkus pastarąsias galima torto dekorą užsakyti iš pasirinkto šventės floristo ir taip sukurti bendrą šventės nuotaiką ir sutaupyti.

 

Svarbios smulkmenos

Kai jau išsirinksite konditerį ir norimą tortą, neužmirškite apsvarstyti ir kitų „su tortu susijusių“ dalykų. Tarkime, kur bus pastatytas tortas? Ar ant atskiro desertų stalo ar turės savo atskirą aukštą staliuką? Jei jūsų tortas bus stačiakampio ar kvadrato formos, ar gražiai atrodys ant tiekėjų siūlomo apvalaus stovo? Kiek laikos jis ten stovės?

Būtinai apgalvokite, kaip puošite desertų stalą – elementai, pasirinkti torto dekoravimui, turėtų atsikartoti ir viso stalo puošyboje arba turi būti bent išlaikomas tas pats dekoravimo stilius. Rinksite krentančius audinius, papildomas gėlių puokštes ar girliandas? Tam tikru šventės metu desertų stalas atsidurs dėmesio centre – lai vestuvinis tortas papildo šventę, o ne „iškrenta“ iš bendro konteksto.

Ir pabaigai, dar vieną įdomybę – štai jau ne vienoje vestuvių šventėje svečiai taip pat įtraukiami į vestuvinio torto (ar apatinių jo „aukštų“) dekoravimą. Tai gali būti ir puiki pramoga, kurią vestų vedėjas ar konditeris, arba simbolinis palinkėjimas, paliekant savo cukrinę širdelę ant jaunųjų deserto.

Šaltinis Vestuviupartneris.lt