Vairavimo mokyklos patarimai (Video)

Patarimai vairavimo mokyklos mokiniams

 1. Prieš važiavimą sureguliuokite sėdynės padėtį taip, kad ji atitiktų taisyklingą vairuotojo sėdėseną, taip pat būtų patogi vairuojant transporto priemonę ir nevargintų vairuotojo.
 2. Visada prisisekite saugos diržais, norint išvengti sužeidimų esant eismo įvykiui. Reikalaukite keleivių taip pat būtinai prisisegti saugos diržais.
 3. Naudokite vaikiškas sėdynes, norėdami užtikrinti vaiko saugumą.
 4. Manevruojant (pradedant važiuoti arba sustojant ir pan.) visada parodykite atitinkamą posūkio signalą, kad kiti eismo dalyviai žinotų kokį manevrą Jūs atliekate.
 5. Teisingai laikykite vairą abiem rankom. Tokiu būdu užtikrinsite sklandų, tolygų, bei, prireikus, greitą automobilio manevringumą. Neimkite vairaračio iš vidinės vairo pusės.
 6. Neviršykite leistino saugaus greičio.
 7. Laikykitės saugaus atstumo (distancijos) iki prieš Jus važiuojančios transporto priemonės (pusė spidometro parodymo gyvenvietėse).
 8. Laikykitės saugaus šoninio atstumo (intervalo).
 9. Teisingai pasirinkite automobilio padėtį prieš lenkiant kitą transporto priemonę, norint užtikrinti gerą matomumą.
 10. Prieš lenkiant įsitikinkite, kad atliksite lenkimą saugiai.
 11. Nelenkite kitų transporto priemonių, norint be reikalo aplenkti jas.
 12. Atsižvelkite į vairuotojo apžvalgos kampo sumažėjimą, didėjant greičiui.
 13. Kas 5 sekundes žiūrėkite i galinio vaizdo veidrodėlius.
 14. Būkite ypač atsargūs važiuodami esant ypatingoms sąlygoms (plikledis, lietus, sniegas, rūkas ir t. t.)
 15. Tolygus transporto priemonės įsibėgėjimas ir stabdymas – ne tik ekonomiškas ir ekologiškas važiavimas, bet tuo pačiu ir sklandus automobilio valdymas, užtikrinantis maksimalų vairuotojo ir keleivių komfortą, bei saugų eismą.
 16. Periodiškai tikrinkite prietaisų skydelio parodymus, ar neatsirado įspėjamųjų bei kontrolinių lempučių, kurios informuoja vairuotoją apie funkcijas ir gedimus.
 17. Periodiškai tikrinkite variklinės alyvos lygi, aušinimo skysčio lygį, stabdžių skysčio lygį, langų apiplovimo skysčio lygį, padangų slėgį, norint išvengti automobilio gedimų.
 18. Vairuokite tik techniškai tvarkingas transporto priemones, kurios atitinka visus reikalavimus.
 19. Neskubėkite laikydami teorinį ir praktinį egzaminus VĮ „Regitra“, nes skubant dažniausiai padaromos klaidos.
 20. Prisiminkime, jog gerbdami vienas kitą kelyje, padarome eismą saugesnį!

 

Visi aukščiau išdėstyti patarimai mokiniams nėra visa reikiama informacija, kurią turi žinoti kiekvienas vairuotojas. Išsamesnę informacija su visais paaiškinimais Jūs galėsite įgyti per teorijos paskaitas mūsų mokykloje.