Skardos lankstiniai namui

SkardosAr jums teko kada nors įrenginėti namo stogą? Jei atsakėte teigiamai, akivaizdu, kad žinote, kaip sudėtinga nuspręsti, kokius skardos lankstinius reikia užsakinėti.

Pirmiausia reikėtų pabrėžti, kad stogo keitimo procesas yra gana ilgas ir sudėtingas. Šio proceso metu reikia nuspręsti ne tik kada pradėti darbus, tačiau taip pat – išsirinkti stogo dangą, skardos lankstinius ir visą tai kuo greičiau sumontuoti. Juk niekas nenori, kad nuėmus seną stogo dangą, prilytų į namo viduje esančius kambarius.

Kiekvienam stogui reikalingi ir skardos gaminiai, kurie dažniausiai būna nestandartiniai. Žinoma, yra didelių statybinių prekių parduotuvių, kurios prekiauja standartiniais skardos lankstiniais, bet namo stogas kartu su jais atrodo ne itin gražiai. Įprastai daugelis patyrusių stogdengių visuomet rekomenduoja pasirinkti nestandartinius skardos lankstinius, nes namo stogas su jais atrodo išbaigtas. Tokiu atveju visos skardos dera tarpusavyje ir neatrodo, kad stogas „sulipdytas iš gabalų“.

O kaip vyksta nestandartinių skardos lankstinių užsakymai ir kur juos reikia užsakyti? Visų pirma reikėtų papasakoti apie tai, kaip išsirinkti įmonę, kuri jūsų namui gamins skardos gaminius.

 

Patogiausia, kai skardos lankstinius gamina ta pati įmonė, kuri parduoda ir stogo dangą. Tokiu atveju pirkėjas turi galimybę viską gauti iš vienų rankų. Be to, sutaupo ne tik daug laiko, bet ir papildomų išlaidų kurui. Tačiau visuomet įsitikinkite ar skardos lankstinius įmonė gamina pati, ar vis dėlto juos užsako kitur. Taip pat gali būti ir taip, kad ji prekiauja tik standartiniais skardos lankstiniais ir nėra suinteresuota domėtis kokių skardos lankstinių reikia jūsų namo stogui. Deja, bet tokių atvejų pasitaiko, todėl visada su įmonės atstovais išsiaiškinkite minėtus klausimus.

Įsivaizduokite, kad įmonė, iš kurios jūs perkate stogo dangą, gamina nestandartinius skardos lankstinius. Kitas klausimas turėtų būti – kokio ilgio jų skardos lankstymo staklės? Jei 2 m, tai skardos gaminiai bus per trumpi ir negražiai atrodys ant jūsų namo stogo dangos. Jei įmonė turės 3 m skardos lankstymo stakles, tuomet jums labai pasisekė. Kita vertus, staklės gali būti labai ilgos, bet gaminius daryti tik 2 m ilgio, todėl būtina išsiaiškinti, koks bus skardos lankstinių ilgis.

Įsivaizduokime, kad jūs jau turite įmonę, kuri atliks skardos lankstymo paslaugą. Dabar jums reikia išsiaiškinti kokie skardos lankstiniai bus reikalingi stogo dangai. Tai galite atlikti kartu su stogo dangos montuotojais, kurie montuos ir skardos lankstinius. Dažniausiai jie vaizdžiai parodo, kokie stogai dangai yra reikalingi skardos lankstiniai. Pavyzdžiui, vėjalentės aukštis gali būti ne tik 7 cm, bet ir 27 cm aukščio, nes visa tai priklauso nuo stogo konstrukcijos. Pasitaiko, kad skardos lakštai užsakomi per trumpi ir ties aukščiausia stogo dalimi (kraigu) būna didelis tarpas – tokiu atveju  stogdengiai užsako didesnį skardinį kraigą.

Kartais galima pastebėti, kad stogo dangos montuotojai atsisako vaizdžiai nupasakoti skardos lankstinius, todėl vadybininkui, pardavusiam stogo dangą, pačiam tenka lipti ant stogo ir matuoti skardos lankstinius.

Labai dažnai žmonėms prireikia ne tik stogo elementų, bet ir palangių – ypač po namo fasado apšiltinimo. Tokiais atvejais montuotojams būtinai reikia pamatuoti skardos lankstinius, nes tie, kurie montuoja, skardos lankstinius gali išmatuoti geriausiai.