Santechnikos darbai ir santechnikų portretas

Kartais, sėdėdami virtuvėje ar vonioje, nė nesusimąstome, kiek daug darbo yra įdedama į tai, jog mus pasiektų tiek karštas, tiek šaltas vanduo. Santechnikos darbai yra sudėtingas, bei daug skaičiavimų ir matavimų reikalaujantis procesas, kurio pasekoje galime džiaugtis galimybe nusiprausti, ar užsivirinti kavos būdami tiesiog namie. Aišku, nieko nėra amžino, tad kartais nutinka taip, kad reikia keisti vamzdį, čiaupą ar dar kokį įrenginį. Tada, visados į pagalbą yra kviečiami santechnikai.

Neklysiu, sakydamas, jog tai viena žinomiausių profesijų pasaulyje. Apie santechnikų nuotykius ieškant princesės yra išleistas vienas populiariausių kompiuterinių žaidimų. O ir filmuose jie pasirodo itin dažnai. Na, bet žmogaus, taisančio vamzdžius portretas ne retai yra neigiamas. Dauguma juos įsivaizduoja, kaip nešvarius, purvinus ir pastoviai nemalonų kvapą skleidžiančius asmenis. Žinoma, tikrai yra variantų, kai santechnikas tikrai ne gladijolėmis kvepia, tačiau tik po to, kai sutvarko kažkieno vamzdžius. Šie žmonės dirba labai purviną darbą. Pripažinkite, jog kaskart nuleisdami vandenį tualete ašaros nebraukiate ir suvokiate kokie negerumai nukeliauja gilyn į kanalizaciją. Štai santechniko darbas yra padaryti viską, kad tie purvai niekada nekeltų Jums rūpesčių. Juk norite, kad kasdien iš čiaupo tekėtų švarus vanduo, o į kanalizaciją visa tai, kas nereikalinga.

Jie juk turi išmanyti labai daug, visą tai ko neišmano klientas. Jis yra kruopščiai savo darbą dirbantis žmogus, mokantis atlikti daug įvairių darbų, nuo remonto iki sudėtingų sistemų įrengimo, todėl santechniko portretas turėtų būti visiškai kitoks, nei jis yra dabar sukurtas. Prisiminkime, kad ir profesiją, kuri šiais laikas beveik nebeegzistuoja – kaminkrėčius. Jie taip pat būdavo purvini, nemaloniai kvepiantys žmonės, tačiau požiūris į juos būdavo visiškai kitoks. Paliesti kaminkrėčio sagą, reiškė svajonių išsipildymą. Pripažinkime, kad jei ne santechnikai, tai patiems žmonėms kartais tektų ne kaip kvepėti, turėti nemalonių gedimų pasekmių, galvojimo, kaip atlikti kai kuriuos santechnikos darbus, kokias medžiagas ir kur jas įsigyti tiems darbams atlikti.

 

Taigi, sutvarkyti vamzdyną, išvalyti kanalizacijos kamščius, netgi įsirengti boilerį privačiame name – visą tai yra santechniko darbas. Dažnai patys negebame tokių dalykų susitvarkyti, tad iškart ieškome kaip išsikviesti santechniką. O jam atvykus pamatome, jog tai ne koks kirmėlėmis aplipęs, su džinsiniu kombinezonu ir ūsais, storas vyriškis. Tai toks pats, eilinis žmogus, kaip ir mes visi. O be jo pagalbos, be jo darbo, kartais neįmanoma išsiversti.