6 dalykai į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis riedlentę

Esant  tiek daug įvairiausių pasirinkimų rinkoje, naujos riedlentės pirkimas tai nelengva užduotis, ypatingai jeigu esi pradedantysis riedlentininkas. Todėl siūlome atkreipti dėmesį į :

Kaina. Kaina visada yra svarbus veiksnys, lemiantis žmogaus apsisprendimą. Dažniausiai internetinėse svetainėse riedlentes galima įsigyti žemesne kaina nei perkant vietinėse originaliose parduotuvėse, bet tai nereiškia, kad tai yra protingesnis sprendimas. Apsilankę riedlenčių parduotuvėje, galėsite detaliai apžiūrėti lentą. Tikėtina, kad galite pakeisti savo nuomonę apie produktą, kuris internetinio katalogo paveikslėlyje atrodė toks patrauklus. Būkite atsargūs rinkdamiesi riedlentes iš prekybos centrų, nes paprastai jų pasiūloje ne itin aukštos kokybės lentos. Jeigu esate susirūpinę savo ar vaiko saugumu, jaudinatės, kad galite susižeisti, tuomet žinokite, kad prastesnės kokybės riedlentės gali kelti pavojų saugai, nes jomis kur kas sunkiau važiuoti.

Komplektas arba pasidarymas patiems. Kai ieškote naujos riedlentės savo vaikui, turėkite omenyje, kad nepriklausomai nuo to, kiek Jūs ryšitės mokėti, Jūs visada turėsite du pirkimo pasirinkimus: pirkti paruoštą/ pilnai sudėtą riedlentę arba pirkti detales ir ją susirinkti pačiam. Kad būtų papraščiau, pradedantieji riedlentininkai dažniausiai renkasi iš anksto surinktą riedlentę, taip padarydami sprendimo procesą žymiai lengvesniu.

Medžiaga/Konstrukcija. Renkantis riedlentę, vertėtų susipažinti ir apsispręsti kokios konstrukcijos lentos Jūs norėtumėte. Populiarios medžiagos iš kurių gaminamos riedlentės: bambukas, baltijos beržo faniera bei Kanadietiškas klevas. Plastikas yra kita alternatyva, kuri yra patvari bei pigesnė nei kitos. Taip pat yra aliuminio ir stiklo lentos, kurios suteiks panašius rezultatus. Lentą sudaro 7 – 9 plonyčiai supresuoti sluoksniai. Lentos gaminamos įvairių formų, tačiau vidutiniai išmatavimai maždaug vienodi – 80 cm ilgio ir 19 cm pločio. 

Dydis. Yra 4 pagrindiniai riedlenčių denių dydžiai, kurie išmatuoti pagal riedlentės/ lentos plotį: labai maža, maža, vidutinio dydžio bei didelė. Labai mažos lentos yra 16.50 cm – 17,15 cm pločio ir skirtos vaikams iki 5 metų. Mažos lentos 17,80 cm pločio, idealios kiek vyresniems vaikams. Tinkamiausios riedlentės lentos dydis vaikams yra vidutinio dydžio, kuris atitinka 23 -24 batų dydį. Pradedantys suaugusieji nori didelio dydžio lentos, kuri yra 19,05 cm arba dar didesnės. Ilgalentės (longboards) yra didesnės už standartines riedlentes ir yra kurtos lėtam, ramiam, nuosekliam važiavimui. Ilgalentė stabili ir greičiau rieda dėl plačių ir ploksčių ratų. Primename, kad lentos, kurios yra platesnės nei 20,30 cm suteikia daugiau stabilumo, o su siauromis lentomis galima lanksčiau atlikti triukus.

Ratukai. Ratukai turi didelę įtaką greičiui, stabilumui ir bendrai važinėjimo patirčiai. Ratai įprastai yra gaminami iš poliuretano. Didesni ratukai važiavimą padaro pastovesniu, lengviau įveikiami sunkumai gatvėje, tuo pačiu suteikiamas saugumas ir komfortas.

Ašis. Ašys, tai komponentai jungiantys ratukus prie lentos. Renkantis riedlentę, labai svarbu pasirinkti tinkamą ašį. Riedlentės ašis turi būti lygi lentos pločiui. PVZ.:  jeigu 20,30 cm pločio lenta, ašis turėtų būti taip pat 20,30 cm.