Profesija – interjero dizaineris.

Profesija – interjero dizaineris. Skamba viliojančiai ir šiek tiek romantiškai. Juk malonu kurti erdves, jas dekoruoti, rinkti ir derinti gražius stilingus daiktus. Su tokiomis mintimis šią profesiją renkasi dauguma jaunų žmonių. Taip mano ir kai kurios jaunos mamos ar namų šeimininkės, apėmus norui imtis kažko gyvenime.

Interjero dizainas klaipeda

Tačiau tai tik viena pusė.

Diplomas svarbu, tačiau dar svarbiau atlikti darbai. Ir jau pamažu jauni specialistai supranta, jog kažkiek teks toje srityje padirbėti už grašius, kad susiriktum portfolio bei perprastum profesijos subtilybes.

Be kita ko svarbus ir mokėjimas komunikuoti. Visiškam intravertui būtų sunku. Interjero dizaineriui tenka daug bendrauti net tik su klientais, tačiau ir su statybininkais, meistrais, pardavėjais, vadybininkais. Prie šios dalies dar galima pridėti ir gebėjimą planuotis darbus.

Ir tai teks daryti pačiam, o ne laukti nurodymų iš viršaus.

Bendravimas svarbi dalis, bet nemažą laiko dalį užima ir darbas prie kompiuterio. Tačiau pačios svarbiausios šios profesijos dalys, manau, yra kūrybiškumas bei nuolatinis tobulėjimas.

Geru interjero dizaineriu gali tapti tik tas žmogus, kuriam kūrybiškumas – įgimtas dalykas. To neišmoksi ir tai kartu su praktika neateina. Mintys ir idėjos turi virti galvoje.

Geras interjero dizaineris turi jausti pasaulio pulsą, stebėti tendencijas, domėtis kitų darbais bei rodyti savuosius.

Kas tai per profesija prieš kokius dešimt metų daug kam buvo paslaptis. Buvo laikas, kai dizainerį galėjo įpirkti beveik kiekvienas. Draugai užsieniečiai stebėjosi – Ispanijoje tokios paslaugos prieinamos tik labai turtingiems žmonėms.

Pamažu Lietuvoje nusistovi kainodara bei aiškėja žmonių suvokimas, už ką jie moka. Juk geras, kokybiškas interjeras kuria pridėtinę vertę. Jei interjeras patinka, žmonės moka 20% daugiau, o senamiesčio butai su geru interjeru parduodami penktadaliu brangiau nei rinkos vertė. Tačiau tai tik skaičiai, o dar egzistuoja dalykai kurių ranka nepaliesi. Harmonija aplinkoje bei savivertė. Kalbant apie pastarąją, užtenka atsiversti Aruodas.lt ir mintyse kirba mintis: erdvė puiki, viskas brangu, bet jums tikrai reikėjo gero interjero dizainerio.

Pačiam žmogui beveik neįveikiama užduotis yra suvaldyti ir sujungti atskirus elementus į bendrą visumą, pasiekti harmoningą vaizdą. Tai yra darbas ir net ne savaitės ar mėnesio, prie projektų dirbama pusę metų, metus ar net du.

Dažnai sulaukiu skambučių su įvairiais klausimais. Buvo keletas abiturientų prašymų papasakoti apie šią profesiją ir ar verta ją rinktis. Man tokių svarstymų net nebuvo, aš visada žinojau, kad tikrai noriu, net jei ir neverta.

Kitas dažnai užduodamas klausimas: kaip pasirinkti interjero dizainerį?

Peržiūrėkite darbus ir rinkitės pagal juos. Patyręs dizaineris jau turi savo braižą ir labai tikėtina, kad ir jums kažką panašaus sukurs.

Ir netikėkite tais, kurie sako, jog galime padaryti viską, tai gali reikšti, jog galime padaryti nieką.

O sekantis žingsnis, susitikite su žmogumi ir pabendraukite. Kaip mano viena klientė sakė: „Juk čia tas pats, kaip kad rinktis gydytoją!“