Praradus dantis geriausias sprendimas – dantų implantai

Dantys anaiptol ne tik puošia mūsų šypseną – praradus vieną ar kelis dantis, darosi sunkiau normaliai maitintis. Tačiau svarbiausia problema – kaulo nykimas. Tose vietose, kuriose nėra dantų, ilgainiui pradeda silpnėti, kaulas pradeda nykti, o žmogaus veidas – kisti ir senti anksčiau laiko.
Šiuolaikinė medicina siūlo išeitį – dantų implantus ir dantų protezus.
Pasitelkus dantų implantaciją galima atkurti visus dantis. Kiekvienam dantų netekusiam žmogui tai grąžina gyvenimo džiaugsmą.
 
Nors įsivaizduojame, kad tai didžiulė naujovė, istoriniai šaltiniai byloja, kad danties implantas buvo panaudotas prieš daugiau nei 2000 metų.
Vieni pirmųjų dantų implantus pradėjo gaminti majų ir inkų genčių indėnai. Dantų pakaitalus jie pasidarydavo iš akmens arba aukso, neretai dantis puošdavo brangakmeniais.
Viduramžiais dantų protezavimas buvo atliekama naudojant mirusių žmonių dantis. O pavyzdžiui, vienas arabų chirurgas naudojo implantus, kurie buvo gaminami iš jaučio kaulo. Tačiau tokios implantacijos tapo užkrečiamų ligų ir net mirčių priežastimi.
 
Kai kurie žmonės iki šiol galvoja, kad dantų implantai – tai svetimkūnis burnoje, tačiau šia galimybę pasinaudojusieji tvirtina priešingai. Jų teigimu, dantų implantai leidžia jaustis lyg turėtumėte savus dantis.  
 
Tiesa, kaina už šią paslaugą nėra labai mažai. Implantuoti vieną dantį kainuoja apie 800 eurų. Gerai bent tai, kad atsiskaityti galima dalimis gydymo eigoje. Anksčiau tokios procedūros buvo atliekamos tik didmiesčiuose, tačiau pastaraisiais metais jas atlieka ir mažesnių miestų gydymo įstaigose.
 
Norint atlikti procedūrą reikia turėti ne tik pinigų, bet ir kantrybės, iškentėti operaciją. Tiesa, gydytojai ramina, kad ji paprastai būna sėkminga.
Bijant operacijų paprastesnis pasirinkimo būdas būtų – dantų protezavimas.