Patalynė kūdikiams: patarimai, į ką atkreipti dėmesį

Ramiam ir kokybiškam kūdikio miegui yra svarbu, kokia patalynė kūdikiams paklota lovelėje. Renkantis rekomenduojama pirkti tų gamintojų ir parduotuvių, kurios specializuojasi būtent kūdikių prekių kategorijoje.

Jų gamintojams keliami ženkliai didesni reikalavimai nei suaugusiųjų prekėms, o specializuotose parduotuvėse (tiek fizinėse, tiek internetinėse) tikrai galima drąsiai pasikonsultuoti su pardavėju/-ėja, norint smulkesnės informacijos.

Patalynės kūdikiams išmatavimai

Patalynė kūdikiams dažniausiai gaminama pagal lovyčių standartus ir kad lengvai būtų galima pritaikyti patalynės komplektus, t.y. užvalkalus. Populiariausi lovelių čiužinukai būna 120×60 cm, tad pagalvėlė turi būti per visą čiužinuko plotį, t.y. 60 cm. Kūdikių pagalvėlės paprastai ir būna būtent 40×60 cm. Tuo tarpu antklodės kūdikiams būna įvairesnių matmenų, visgi pats populiariausias dydis yra 100×135 cm. Būtent jį ir rekomenduojama rinktis, nes bus didžiausias patalynių komplektų pasirinkimas ir antklodėlė bus tinkama ilgesniam laikui.

Medžiagos ir užpildai

Renkantis pataliukus, svarbu iš kokios medžiagos ir užpildo pagaminta patalynė kūdikiams. Anklodė ir pagalvė turėtų būti užpildyta natūraliu pluoštu, kuris neturi kenksmingų cheminių ir alergiją sukeliančių medžiagų. Tai gali būti vilnos, medvilnės ar specialaus antialerginio mikropluošto užpildo patalynė. Viršutinio sluoksnio medžiaga taip pat turėtų būti natūrali, geriausia šimtaprocentinė medvilnė, kuri pralaidi orui, nedirgina vaikučio odelės.

Kiekviena patalynė kūdikiams turi būti užvilkta ir čia jau ypatingai svarbu, kad antklodės ir pagalvės užvalkalai, bei paklodė būtų natūralaus pluošto medžiagos, geriausiai šimtaprocentinės medvilnės. Svarbu todėl, kad ši dalis liečiasi prie kūdikio tiesiogiai, tad patalynės komplekto medžiaga turi nedirginti jo odelės.

Pirmoji patalynė kūdikiams turėtų būti kokybiška ir nauja. Tuomet tikrai žinosite, kad Jūsų padarytas pasirinkimas – geriausias! Parengė: www.mazyliodovana.eu