Daugybė žmonių turi vienokių ar kitokių kojų problemų. Paprastai vos ne kiekvienas galėtų pasakyti, kad jam sunku išsirinkti batus. Vieni sako, kad jo koja per stora, kiti – per didelė pėda, arba koja per daug liesa. Tuomet irgi bėda – avalynė smunka ar per blauzdą kadaruoja. O jei pėda labai ilga – vėl rūpestis, avalynę kartais tenka net specialiai užsisakyti.
Tačiau visos tos bėdos – vieni niekai, palyginti su įgimtomis ar įgytomis kojų ligomis, kai pavyzdžiui viena pėda yra gerokai didesnė už kitą, ištinusi arba jei yra pirštų deformacija, kokios nors kaulų ligos.
Esant tokioms situacijoms vienintelė išeitis – ortopedinė avalynė. Šiais laikais ji gaminama gana patraukli, atitinka šiokius tokius mados standartus. Tačiau svarbiausiai – ji labai patogi. Šios avalynės gamyboje naudojama išskirtinai minkšta oda, todėl į šiuos batus telpa bet kokios formos pėda. Nusipirkti ortopedinius batus kainuoja iki 170 eurų.
Problemų turi ne tik suaugusieji, bet ir vaikai. Jei vaikas tikrai turi problemų su pėdutėmis, tikėtina, kad ortopedas jam lieps avėti ortopedinę avalynę. Neretai tai padeda ir koja tampa normalia.
Į ortopedus tenka kreiptis ir patyrus kojos traumą. Tuomet gelbsti čiurnos įtvaras. Jų taip pat būna gana įvairių. Kainuoja iki 40 litų. Tie, kas čiurnos įtvarą nešiojo po atliktos pėdos operacijos, sako, kad tai labai naudinga.