Odontologo paslaugos klinikoje ir namuose

Kiekvienas žmogus be išimties yra priverstas kreiptis į dantų priežiūrą. Skiriasi tik skambučių skaičius, paslaugos tipas ir odontologinių procedūrų atlikimo vieta.

Žinoma, odontologijoje gydytojo iškvietimas į namus, visų pirma, yra paklausus žmonėms su negalia. Dantų šalinimas namuose žmonėms su negalia užtrunka šiek tiek laiko ir atliekamas per vieną vizitą, kaip ir klinikoje.

 

Taip pat tokios paslaugos gali prireikti mažiems vaikams, taigi reikėtų kreiptis į vaikų odontologą Vilniuje ar kitame mieste. Bet dantis šalinti namuose nėra paprasta – juk tai rimta chirurginė intervencija, ypač rizikingam pacientui. Atvirai pasakius, tai yra kraštutinis atvejis.

Odontologijoje namų paslaugos yra ne tik chirurginio pobūdžio

Kartais nutinka taip, kad pacientas negali pats atvykti į kliniką. Tai gali lemti jo sveikatos būklė, senas amžius ar kitos objektyvios ir subjektyvios priežastys.

Dabar ne mažiau svarbus dantų gydymas namuose. Vis dar prioritetas žmonėms su negalia. Vaikų odontologija namuose nėra išimtis.

Apžiūra, konsultacija, rekomendacijos, gydymo plano sudarymas, pats dantų gydymas – visa tai vyksta namuose pagal tą patį scenarijų kaip ir odontologijos klinikoje.

Dantų šalinimas namų sąlygomis

Žinoma, norint pašalinti dantį namuose ar odontologijoje, reikia rimtų priežasčių. Ištraukti dantų vienetą, kurį galima išsaugoti nepakenkiant sveikatai, yra daugiau nei neprotinga. Taip išvengiama daugybės problemų ir rūpesčių ateityje, nebereikia montuoti dantų protezų ir pan.

Šiuo atžvilgiu turėtumėte žinoti pagrindines indikacijas, dėl kurių gydytojai iš esmės pašalina dantis. Iš jų dažniausiai yra:

 1. sunkios ėduonies pakitimų formos, kai ėduonis sunaikina didžiąją danties dalį ir plombavimas nepadės priežasties;
 2. kitos didelės danties vainiko ar šaknies sunaikinimo priežastys;
 3. vidinių danties audinių uždegimas ir jų pralaimėjimas patogeninėmis bakterijomis, vadinamas pulpitu;
 4. periodontitas, lydimas stipraus skausmo, nepašalinamas konservatyviu gydymu;
 5. patologinis dantų išsidėstymas ar forma, kartu su burnos ertmės minkštųjų audinių trauma;
 6. antriniai dantys, neturintys vietos sąkandyje, augantys danguje arba žandikaulio išorėje;
 7. skubus danties ištraukimo poreikis namuose ar klinikoje taip pat atsiranda esant fistulėms ir įvairioms pūlingoms formoms.

Kiekvienu iš šių atvejų, ypač esant ūmiems skausmams, žmogui gali tekti skubiai šalinti vieną ar net kelis dantų sąnarys.

Odontologo iškvietimo į namus pliusai

Ši paslauga kai kuriais atvejais gali būti itin reikalinga ir netgi sutaupanti. Situacijos, kai jums ar jūsų mylimam žmogui gali tekti iškviesti gydytoją namuose, yra šios:

 • asmuo sunkiai serga ir negali savarankiškai atvykti gydytis į odontologijos kliniką;
 • pacientas, kuriam reikalinga odontologija namuose, turi fizinį judėjimo apribojimą (tokių patologijų sąrašas itin platus – nuo ​​lūžusios kojos iki paralyžiaus);
 • senatvė – labai dažnai vyresni žmonės negali kreiptis į gydytoją be pašalinės pagalbos, o artimųjų gali nebūti reikiamu metu.

Kiekviena iš paminėtų priežasčių yra daugiau nei gera priežastis ištraukti dantį namuose, atleidžianti pacientą nuo kankinimų, susijusių su danties skausmu. Kaip suprantate, galimybė pašalinti dantį namuose yra paslauga, kuri turi daug privalumų. Tarp jų pagrindiniai yra:

 • Jei neįgaliesiems ketinama šalinti dantis namuose, tai atima iš paciento sunkumus, susijusius su atstumo nuo jo gyvenamosios vietos įveikimu iki odontologijos klinikos;
  pašalinamas poreikis vežti sunkiai sergantį asmenį, tam įdedant daug pastangų ir keliant pavojų jo sveikatai;
 • Dantų gydymas namuose leidžia sumažinti stresą, nes pažįstamomis sąlygomis žmogus visada jaučiasi pasitikintis ir apsaugotas.

Pabaigai

Tuo pačiu jums net nereikia rūpintis rezultatu, nes modernios odontologijos praktikos ir nauja įranga leidžia teikti plačiausią paslaugų spektrą už odontologijos klinikos ribų. Taigi namuose, nepakenkiant kokybei, galima atlikti ne tik šalinimą, bet ir pilną gydymą ar net protezavimą.

Šaltinis: dentes.lt