Laiptų turėklai: tipai ir formos

Metaliniai turėklai iš Tureklai.net maloniai stebina savo įvairove. Tarp tų, kuriuos galima rasti rinkoje arba užsisakyti, yra:

Pagal užsakymą. Jie gaminami liejant ir vėliau šlifuojant iš ketaus, bronzos, žalvario. Tokių laiptų sukūrimas reikalauja daug laiko ir pastangų, todėl kaina už tokią išskirtinę yra gana didelė.

 

Kalviški. Tokie turėklai stebina grožiu ir elegancija. Turima modernumo įranga ir specialistų lygis leidžia atlikti sudėtingus modelius, kurie puikiai derės prie namų laiptų ar laiptų ant verandos dizaino. Tokių turėklų kaina yra gana didelė.

Suvirinti. Tokie turėklai laikomi labiausiai prieinamais tarp visų metalinių turėklų. Norėdami pagaminti tokį turėklą, po ranka turite turėti vamzdžius iš aliuminio arba plieno, šlifuoklį, suvirinimo aparatą.

Surenkamieji. Šio tipo turėklai gaminami iš gatavų blokelių, kuriuos sujungus susidaro bendras laiptų turėklų paviršius. Visų tvorų kainai įtakos turi projektavimo sudėtingumas ir darbų kiekis.

Kombinuotos konstrukcijos tipas taip pat yra labai žinomas. Tai tvoros, kuriose derinamos ne tik įvairios kūrimo technologijos, bet ir skirtingų tipų medžiagos.

Turėklų elementai

Visų metalinių turėklų dizainas yra vienodas, kurį sudaro:

  • Balusters, atstovaujantys skersai esančias lentynas, laiko turėklus. Balustrai tvirtinami ant laiptelių arba specialių spaustukų. Jie gaminami iš plieno, geležies arba ketaus pagal eskizą. Paprasti variantai gali būti pagaminti nepriklausomai nuo vamzdžių.
  • Turėklai, kurie yra laiptų dalys, stovinčios išilgai laiptų nusileidimo. Jie yra metaliniai, plastikiniai arba mediniai.
  • Užpildymas. Tai įvairūs skersiniai – išilginiai arba skersiniai, kaltiniai ornamentai, stiklo ar plastiko intarpai. Tai gali būti paprastas lakoniškas metalinis kabelis, ištemptas tarp balustrų.

Kokie turėklai yra populiarūs?

Bet kuri iš šių detalių atlieka savo darbą, sudarydama patikimą laiptų struktūrą. Dizainą galite pasigaminti patys arba užsisakyti pas profesionalus, tačiau turite žinoti, kad visa tai turi atitikti saugos reikalavimus, kad būtų patikima apsauga nuo nudegimų ir sužalojimų.

Populiariausi laiptų atitvarų konstrukcijų tipai yra kaltinės, lietinės, medinės, metalinės arba kombinuotos.

Įsitikinkite, kad visos tvorų detalės yra pagamintos pagal tą patį dizainą ir harmoningai derinamos su tvorų ir laiptelių išore. Taip pat yra daugybė laiptų tvirtinimo būdų, apie juos galite pasiskaityti šiek tiek žemiau.

Nors laiptų turėklai laikomi smulkmenomis, jų svarba yra gana didelė, nes jų funkcija yra užtikrinti saugumą ir komfortą kylant laiptais.

Pagrindinės laiptų detalės ir jų normos

Pagrindinės laiptų turėklų detalės yra: turėklai, balustrai ir turėklai.

Turėklai vadinami atitveriančiomis konstrukcijomis, kurios neleidžia žmonėms nukristi ir susižaloti, garantuoja komfortą naudojant. Tai yra laiptų turėklų dalys, kurios taip pat yra puikus dekoras visam kambario dizainui. Renkantis turėklus laiptams svarbus momentas yra turėklų dizainas.

Turėklų gamyboje dažnai naudojamas betonas, įvairių rūšių metalas, įvairių rūšių mediena ar stiklas. Stiklo plokštės dažniau naudojamos užpildant tarpą tarp stulpų.

Jie laikomi gana siaura sąvoka – turėklai, reiškiantys viršutinę turėklų detalę, kuria žmonės remiasi lipdami aukštyn arba žemyn laiptais. Tokios dalys montuojamos ant balustrų iš abiejų pusių arba tik vienoje maršo pusėje. Kai kuriais atvejais jie pritvirtinami prie sienos. Patogus sukibimas rankomis yra perdanga ant turėklų.

Kas yra balustrai?

Balustrai vadinami atraminiais stulpeliais, kurie padeda pritvirtinti prie laiptų apsaugines konstrukcijas, tačiau be funkcionalumo balustrai atlieka ir dekoratyvinę funkciją.

Norint laikytis saugos taisyklių, būtina laikytis tam tikrų reikalavimų, taikomų projektuojant tvoras. Pavyzdžiui, konstrukcijų aukštis nuo 0,9 iki 1 m. Tarpas tarp stulpų apie 0,6 m. O tarp balustrų reikia užpildyti atvirą erdvę. Jei turėklai pritvirtinti prie sienos, tada atstumas yra 7-10 cm.

Turėklų trinkelės turi būti lygios. Jų skerspjūvis turi būti 5 cm, galas turi būti suapvalintas, išsikišęs 0,3 m už laiptelių linijos.

Mediniai turėklai

Populiariausios apsauginių konstrukcijų rūšys yra pagamintos iš medžio, nors yra didelė kitų medžiagų ir kombinuotų variantų paklausa. Medinių balustrų montavimas ant laiptų atliekamas viršutinėje ir apatinėje konstrukcijos dalyse. Baliustro apačia yra pritvirtinta prie laiptelio, o viršutinė dalis – prie turėklų, tada jie sujungiami su stulpeliais.

Tokių balustrų yra įvairių, tačiau jų vidutinė vertė turėtų būti 45 x 45 mm, didesnio pločio laiptams reikia 5 x 5 arba 6 x 6 cm baliustų.

Medinių balustrų trūkumai apima tokias medienos savybes kaip stiprumo praradimas, dekoratyvinės savybės, ypač jei konstrukcija nėra po baldakimu.

Tačiau vis tiek medienos naudojimas laikomas pakankamai geru sprendimu, ypač kai laiptinė yra patalpoje.

Medinėms tvoroms naudojami spygliuočiai: maumedis, pušis, kedras, bet galima naudoti ir lapuočius: ąžuolą, buką, vyšnią, riešutą.

Viena pagrindinių laiptų saugos ypatybių – turėklai ir turėklai, padedantys išvengti kritimų ir traumų. Šios laiptų dalys gali būti pagamintos iš įvairių medžiagų, tokių kaip metalas, mediena ar stiklas, kad būtų pasiekti skirtingi vaizdo efektai. Laiptų turėklų tipas ir naudojamų turėklų tipas taip pat turės įtakos laiptų išvaizdai.

Informacijos šaltinis: https://www.tureklai.net