Kredito istorija parodo kokie yra jūsų skolinimosi limitai

Ne vienam kredito ieškančiam žmogui kelia nerimą skolinimosi limitai – ne visose greitųjų kreditų įmonėse galima gauti tokią sumą, kuri iš tiesų būtų reikalinga. Tokiu atveju, tenka ieškoti kitų būtų gauti norimą sumą nemokant didelių palūkanų. Esmė tame, kad skolinimosi limitai yra taikomi ne tik paskolų sumoms, bet ir apskritai – visam skolinimosi laikotarpiui. Tai galioja skolinantis iš visų kreditų bendrovių bei imant lizingo paslaugas ar prekes. Dabar kiekvienas vartotojas turėtų paskaičiuoti savo galimybes – jos kai kuriems tikrai nebus palankios. Apie limitus turėtumėte žinoti tik vieną – juos galima pamatyti atsidarius kredito istoriją bei reitingą.

Lietuvoje įprastai kredito reitingo ir istorijos informacija gali būti peržiūrima neribotą kiekį kartų. Žinoma, nemokamai tokios paslaugos niekas neteikia. Kiekvienam piliečiui kartą per metus galima nemokamai peržiūrėti savo kredito istoriją. Jeigu po peržiūrėjimo praeina keli mėnesiai ar tik kelios dienos, o svarbu iš naujo jį pasitikrinti, tada teks mokėti nustatytą mokestį. Tas mokestis siekia iki 15 eurų, bet aitelyje jis gali pasikeisti. Tas mokestis sumokamas būtent bendrovei, kuri administruoja kredito istorijos duomenų bazes. Tai reiškia, kad yra specialios interneto svetainės, kuriose jūs galite pasitikrinti kredito istoriją. Joje pateikiama visa svarbi informaciją, kurią mato ir kreditorius, kuomet vyksta paraiškos nagrinėjimas.

Kredito istorijoje visada yra matoma būtent kreditoriams labiausiai aktuali informacija. Joje kiekvienas paskolų teikėjas gali matyti kas pastaruoju metu tikrino tam tikro žmogaus kredito istoriją. Tiesa, tam reikia gauti sutikimą iš kliento, o jis duodamas pažymint varnelę bei pervedant simbolinį vieno cento mokestį paraiškos pateikimo metu. Duomenų tikrinimo metu kreditorius gali matyti kokios įmonės ar privatūs asmenys tikrino žmogaus kredito istoriją. Tuo norime pabrėžti, kad jeigu jūs bandote gauti kreditą vienu metu iš kelių bendrovių, kad šios negalėtų nieko susekti – jums nepavyks. Vos tik kas pateikia paraišką, kreditorius pateikia užklausą duomenų bazei, o tos užklausos niekada negrąžina informacijos tuo pačiu metu keliems žmonėms. Tai reiškia, kad net ir sekundžių tikslumu pateikiant paraišką, jūs vis tiek nieko nepešite – kreditoriai matys kas tikrino istoriją, o iš to galės susidaryti įspūdį, kad skolinatės neatsakingai.

Jeigu jums reikalingas pigus kreditas, jo turėtumėte ieškoti geriausiai vertinamose kreditų bendrovėse, bet nepamirškite, kad duomenų tikrinimas bus neišvengiamas. Toje kredito istorijoje bus galima matyti kokias lizingo paslaugas užsisakėte bei kokius kreditus esate paėmę. Ta istorija nurodys ir konkrečias datas kada tai darėte. Tam, kad kreditoriai išvengtų nemalonumų, jiems yra pateikiama informacija ir apie neišmokėtų kreditų likučius, jų pabaigos datas. Taip pat kreditoriai mato kiek dienų vėlavote mokėti įmokas per paskolos grąžinimo laikotarpį. Tiesiog, jeigu skolinatės, turėkite galvoje, kad prieš tai geriausia būtų pasitikrinti kredito istoriją – išvengsite laiko gaišimo.