Kaip palengvinti būsto paieškas?

Nesvarbu, ar esi studentas, netrukus pradėsiantis mokytis kitame mieste, ar apie nuosavą būstą vis pasvajojantis biuro darbuotojas. Visi anksčiau ar vėliau susiduria su buto, skirto nuomotis arba pirkti, paieškomis. Žodis „paieška“ savaime įpareigoja – galvoje tarsi užsidega švieselė, bylojanti, kad teks skirti nemažai laiko, o gal net ir lėšų tam, kad pavyktų rasti optimaliausią variantą.
 
Ką reikėtų daryti, kad būsto paieškos neapkarstų, o stogą virš galvos pavyktų rasti kuo greičiau ir įdedant mažiau pastangų? Štai keletas esminių patarimų ieškantiems ar planuojantiems ieškoti gyvenamosios vietos.
 
o   Atsakyti sau: „Ko noriu?“ Savo lūkesčių nuomojamo arba perkamo būsto atžvilgiu išsigryninimas leis išskirti tam tikrus kriterijus, pagal kuriuos bus paprasčiau atsirinkti patrauklius pasiūlymus ir atmesti netinkamus. Tad reikėtų sau atsakyti, ar norite nuomotis, ar pirkti butą, kokio dydžio jis turėtų būti, naujos ar senos statybos name, kelintame aukšte, kiek kambarių, kokiu būdu šildomas ir pan.. Žodžiu, kuo labiau detalizuoti savo būsto viziją. Tai leis būti labiau susitelkusiems ir mažiau blaškytis pasirinkimų įvairovėje.
o   Finansinės galimybės. Kiek sau galite leisti? – tai taip pat vienas esminių klausimų, galinčių nulemti kitas ieškomo buto specifikacijas. Pavyzdžiui, ne visi išgali patys vieni nuomotis buto, tad gali tekti kooperuotis su kitu žmogumi. Tai gali turėti įtakos, pavyzdžiui, kambarių skaičiui ir pan. Nusistatę tam tikrus finansinius rėmus taip pat lengviau susikoncentruosite tik į tuos pasiūlymus, kurie prieinami jūsų kišenei
o   Paieškos būdo pasirinkimas. Žvalgantis gyvenamosios vietos, žinoma, praverčia viskas: tiek pažįstamų žmonių rekomendacijos, nuorodos, naršymas interneto skelbimus talpinančiuose portaluose arba nekilnojamojo turto agentūros pagalba. Pastaroji galiausiai paplonins piniginę, tad geriausia, jei yra laiko, imtis paieškų patiems. Tam yra paieškos sistemų, kurios pagal anksčiau išgrynintus kriterijus atrinks tinkamiausius variantus. Štai itin patogų priėjimą prie naujos statybos būsto skelbimų suteiks nekilnojamojo turto paieškai skirtas internetinis portalas Livito.lt, kuriame įdiegta tam skirta filtravimo sistema (jeigu kartais nevilioja gyvenimas karo ar sovietų laikus menančiuose pastatuose). Tokia galimybė taip pat leis pagreitinti paieškos procesus.
 
Tai esminiai būsto paieškos niuansai, kuriuos kruopščiai apgalvoję padėsite sau neišeikvoti visų jėgų bergždžioms paieškoms, o atvirkščiai – optimizuoti visą paieškos procesą taip, kad šis kuo greičiau duotų teigiamų rezultatų.