Geriausia apsauga namams – lauko kameros

Tinkamai apsaugoti būstą yra būtina norint saugiau jaustis savo namuose ar be jokios sąžinės graužaties planuoti sodybos ar garažo palikimą be priežiūros ilgesniam laikui. Šiuo metu egzistuoja daugybė skirtingų sprendimų, kurie gali padėti išspręsti nekilnojamojo turto apsaugos problemas.

Vienas patikimiausių ir paprasčiausiai diegiamų apsaugos būtų yra lauko kameros, kurios suteikia ne tik apsaugą objektui, bet ir reikalui esant renka vaizdinius įrodymus. Taigi kodėl verta objekto apsaugą patikėti lauko kameroms?

Lauko kameros renka nusikaltimo įrodymus 

Kartais vagystės išvengti nepavyksta ir dėlto gyventojai patiria nuostolius, kurių niekas neatlygina. Norint išvengti tokių nesusipratimų vertėtų savo namų teritorijoje įsirengti patikimas lauko kameras, kurios gali nufilmuoti įsilaužimo procesą. Šiuolaikinės stebėjimo kameros vaizdo įrašą gali kaupti keliais skirtingais būdais:

  • Vaizdo įrašymo įrenginyje;
  • Atminties kortelėje;
  • Internete ,,debesyje“.

Diegiant kelių lauko kamerų vaizdo stebėjimo komplektą geriausia rinktis įrašymą įrašymo įrenginyje. Dėka kietojo disko įrašymo įrenginyje atsiranda galimybė kaupti didelius kiekius įrašo iš visų aplink objektą esančių stebėjimo kamerų. Toks kaupimo būdas leis saugomą objektą palikti be priežiūros ilgesniam laikui, kadangi įrašo saugojimo trukmė įrenginyje gali siekti iki kelių mėnesių. 

Įrašo kaupimą atminties kortelėje rekomenduojama rinktis tuomet, kai apsaugai diegiama viena lauko stebėjimo kamera. Vienos kameros įrašo saugojimui daug atminties nereikia, todėl apsaugai užtenka ir atminties kortelės. Dabartinės kameros palaiko net iki 512 GB talpos atminties korteles, o tai leidžia saugoti įrašą iki kelių savaičių.

Vienas saugiausių būdų kaupti vaizdo stebėjimo kamerų įrašą yra ,,debesio“ paslauga. Dažniausiai šią paslaugą teikia vaizdo stebėjimo kamerų gamintojas. Už nedidelį mėnesinį mokestį gamintojai siūlo saugoti kamerų nufilmuotą medžiagą savo serveriuose.  Kodėl šis saugojimo būdas laikomas vienu saugiausiu? O gi, todėl, kad nufilmuotas įrašas nebus pasiekiamas įsilaužėliams, kurie pastebėję vaizdo stebėjimo kamerą ar įrašymo įrenginį gali bandyti juos apgadinti. Na o žmogus išsirinkęs galimybę saugoti įrašą gamintojo serveryje visada jį galės pasiekti savo išmaniajame telefone ar kompiuteryje.

SMART lauko kameros atlieka signalizacijos funkciją

Brangesnį lauko kamerų modeliai gali veikti ir kaip signalizacijos. Jose įdiegti išmanūs sprendimai atpažįsta žmogų teritorijoje ir apie jo buvimą praneša savininkui pranešimu telefone. Tai pat, kai kurie kamerų modeliai gali siųsti ir nuotraukas ar vaizdo įrašus elektroniniu paštu su užfiksuotu judėjimu teritorijoje. Pranešimai ateina beveik akimirksniu, tad tai leidžia greitai sureaguoti į įvykius ir iškviesti policiją.

Lauko kamera iš tiesų gali būti puikus sprendimas lauko teritorijos apsaugai. Renkantis stebėjimo kamerą svarbu atkreipti į jos technines charakteristikas, kurios nurodo, kokio detalumo vaizdą kamera gali išgauti skirtingais atstumais. Jei nesate tikri, kokią stebėjimo kamerą pasirinkti, būtinai pasitarkite su specialistu, kuris prekiauja ar montuoja vaizdo stebėjimo kameras. Taip nenusipirksite netinkamo sprendimo jūsų saugomam objektui, bet ir sutaupysite.