Benzinas prieš dyzelį. Pasirenkame generatorių pagal kuro tipą

dizleiniai generatoriaiŠiandien mes negalime įsivaizduoti nei vienos dienos be elektros energijos. Kiekviename bute yra televizorius, lygintuvas, mikrobangų krosnelė ir kiti įrenginiai, kurie daro mūsų gyvenimą paprastesniu ir malonesniu. Nesvarbu ką mes veikiame, viskam mums reikalinga elektros energija. Jeigu ji dingsta, pasaulis tarsi sustoja. O kas jeigu trikdžiai tinkle atsiranda gamyboje? Tai priveda prie rimtų nuostolių. Nebūtina laukti kol trikdžiai bus pašalinti. Visas problemas susijusias su elektros dingimu gali išspręsti generatoriai. Jų dėka Jus galėsite gauti elektros energiją bet kokiems tikslams. Šiuos įrenginius galima panaudoti kaip rezervinį šaltinį, taip ir nuolatinį. Svarbiausia pasirinkti tokį modelį, kuris sugebės palaikyti visų reikiamų įrenginių darbą ir bus ekonomiškai naudingas. Šiuo atveju labai svarbu koks kuras bus naudojamas darbui. Negalima pasakyti, kad dyzelinė elektros stotis bus geresnė, nei benzininė, arba atvirkščiai. Viskas priklauso nuo intensyvumo ir sąlygų kuriose bus naudojama įranga.
Jeigu Jūsų namas arba dirbtuvės yra vietovėje, kur yra dažni elektros energijos trikdžiai, reikalingas rezervinis elektros energijos šaltinis. Tokiu šaltiniu gali tapti benzininis generatorius. Pagrindinis jo privalumas yra nedidelė kaina. Bet tokį įrenginį galima naudoti tik kelias valandas per parą (kiekvienas modelis turi savo ribą, pvz. 4 valandos). Ilgalaikiam darbui benzininis variklis netinkamas.
Tuo atveju, jeigu reikia suteikti nuolatinį elektros energijos tiekimą, geriau tinka dyzeliniai generatoriai. Benzininių analogų naudojimas būtų neracionalus. Visų pirmą sunaudojama labai daug benzino. Antrą, benzininis variklis tiesiog neišlaikys tokios apkrovos.
Kaip įprasta dyzeliniai generatoriai turi keturių taktų variklius ir didelį motoresursą. Todėl jie yra labai patikimi. Galima ne tik pasirinkti modelį 2-4kW galingumo darbui visai dienai nedidelėse dirbtuvėse, bet ir didėliai įmonei arba keliems privatiems namams. Tokių įrenginių galingumas gali siekti nuo 10 iki kelių tūkstančių kilovatų (tarp benzininių generatorių tokių galingų tiesiog neegzistuoja). Kaip įprasta dyzeliniai generatoriai galingumu virš 15kW aušinami skysčiu, todėl gali dirbti visą parą.
Dyzelinių elektros stočių kaina yra gana didelė. Tokių įrenginių įsigijimas net su jų ekonomiškų degalų naudojimu ir palyginus pigesne dyzelinio kuro kaina pasiteisina tik tuo atveju, jeigu jus naudosite juos kaip pagrindinį elektros šaltinį.