10 patarimų, kaip automobilio nuomą padaryti pigesne

Pateiksime jums keletą praktiškų patarimų, kaip sutaupyti automobilio nuomai  išleidžiamų pinigų, neprarandant paslaugos kokybės.

1.       Užsisakykite automobilį iš anksto.
Ši elementari taisyklė galioja ir automobilių nuomai. Užsisakydami automobilį likus 2-3 mėnesiams iki kelionės pradžios, ir autonuoma jums gali atpigti iki 20% pradinės kainos.

2.       Papildomą įrangą turėkite savo.
Automobilių nuomos įmonės už papildomą įrangą kaip automobilinės vaikų kėdutės, navigatorius ir kitą dažniausiai taiko papildomą mokestį. Esant galimybei, turėkite jums būtiną įrangą savo, o nesant tokiai galimybei dėl jos nuomos kainų tarkitės iš anksto. Dauguma nuomotojų, norėdami susirasti klientų, daro reikšmingų nuolaidų papildomai automobilinei įrangai.

3.       Automobilį nuomokitės autonuomos aikštelėje.
Didesnioji dalis nuomotojų už automobilio pristatymą į viešbutį ar ar kitą vietą,  taiko papildomus mokesčius.

4.       Nesinuomokite automobilio oro uosto teritorijoje veikiančiose autonuomos įmonėse.
Iš pažiūros tai labai patogu, tačiau įmonės už aikštelės turėjimą oro uosto teritorijoje moka didelius nuomos mokesčius ir , natūralu, tikisi juos atgauti iš savo klientų, didindamos nuomos paslaugų įkainius. Nemažai automobiliu nuoma Kaune ir Vilniuje siūlančių bendrovių savo automobilius į oro uostą savo klientams pristato reikiamu metu ir be papildomų mokesčių.

5.       Automobilio paėmimas-grąžinimas pilnu baku.
Automobilį paimkite ir grąžinkite pilnu baku, taip išvengsite kuro papildymo mokesčių.

6.       Rinkitės ekonomišką automobilį.
Prieš išsinuomodami automobilį, pasidomėkite jums siūlomų automobilių kuro sąnaudomis. Jei planuojate daug važinėti automobiliu, kartai yra naudingiau išsinuomoti šiek tiek brangesnį, tačiau žymiai taupesnį automobilį. Tokiu būtu galite gerokai daugiau sutaupyti kurui, nei išleisite brangiau mokėdami už automobilį.

7.       Atkreipkite dėmesį į ridos apribojimus.
Gerai pasiskaičiuokite, jei ribojama kelionės rida, ar jūs išsiteksite į nustatytą kilometrų skaičių, priešingu atveju gali tekti primokėti už viršytus kilometrus ir „pigusis“ automobilis reikšmingai pabarangti.

8.       Galiojantis vairuotojo civilinės atsakomybės ir kasko draudimai.
Užsisakydami automobilį įsitikinkite, kad nuomos kaina pateikta su galiojančiais civilinės atsakomybės ir kasko draudimais, kitaip gali tekti primokėti reikšmingą priemoką už draudimus.

9.       Automobilį grąžinkite sutartu laiku.
Net ir už pavėluotas kelias valandas gali tekti sumokėti paros ar dar didesnę nuomos kainą.

10.   Automobilio grąžinimas kitoje vietoje.
Jei planuojate automobilį sugrąžinti kitoje vietoje nei išsinuomavote, būtinai įsitikinkite, kad tai nesąlygos papildomų didelių priemokų už automobilio pergabenimą  į pradinę autonuomos vietą.